JídloVitamíny

Datle jsou exotickým zázrakem s přínosem pro celé tělo

Datle jsou jedním z nejoblíbenějších druhů baleného ovoce. Nejen, že jsou nádherné a lahodné, ale obsahují i impozantní seznam základních živin, vitamínů a minerálů. To vše je důležité pro fyziologický vývoj jedince i jeho psychickou pohodu.

Čerstvé datle se skládají z měkké, lehce stravitelné hmoty jednoduchých cukrů jako je fruktóza a dextróza. Když je jíte, dodají vám okamžitou energii a tělo jednoznačně revitalizují.

Jezte tři datle denně a čerpejte z nich výhody

Jelikož jsou datle výborným zdrojem vitamínů a minerálů, energii získáte z jejich cukrů. Je tu ovšem i vláknina, která prospívá vašemu zažívání. Pojďme si vyjmenovat, jaké minerály a vitamíny jsou v nich obsaženy. Jedná se o vápník, železo, fosfor, sodík, draslík, hořčík, zinek, thiamin, riboflavin, niacin, kyselinu listovou, vitaminu A a K. Mají vysokou nutriční hodnotu. Dá se říct, že jsou plnou náhradou ostatních vitamínů.

dates-166992_960_720

Zlepšují trávení

Tyto sladké a úžasné plody jsou ideálním řešením pro mnoho typů zažívacích problémů, zejména zácpa a špatné trávení. Jsou také velmi užitečné a přínosné pro prevenci rakoviny tlustého střeva. Datle jsou složeny z nerozpustné a rozpustné vlákniny, stejně jako mnoho prospěšných aminokyselin, které mohou stimulovat trávení potravy. Díky nim budou živiny efektivněji absorbovány v zažívacím traktu.

dates-192724_960_720

Slouží i jako analgetikum

Podíl v datlích zaujímá rovněž hořčík, který má schopnost snižovat otok a ulevovat od bolesti. Hořčík dokonce může snížit arteriální zánět a zabránit riziku poškození srdce včetně dalších infekcí ohrožujících lidský organismus.

Pro zdravé těhotenství

Datle se doporučují těhotným ženám v posledních čtyřech týdnech před porodem. Je prokázán vliv na snížení vnímání bolestivosti porodu. Výzkum studoval účinky datlí na 69 ženách po dobu 1 roku.

palm-998959_960_720

Datle jako lék na vysoký krevní tlak a cévní mozkové příhody

Datle jsou bohatým zdrojem draslíku, který dle studií snižuje riziko vzniku cévní mozkové příhody a jiných onemocnění souvisejících se srdcem. Kromě toho jsou doporučovány jako zdravý a chutný způsob, jak snížit hladinu LDL cholesterolu v těle (LDL je významným faktorem přispívajícím k srdečnímu infarktu, srdečních chorob a mrtvice) Několik různých studií, které byly zveřejněny v časopise American Journal of Clinical Nutrition říká, že 100 mg hořčíku denně může snížit riziko cévní mozkové příhody o 10%.

dates-274464_960_720

Zlepšení funkce srdce

Datle svými zdravými živinami přispívají ke zlepšení funkce mozku a srdce. Správnými dávkami vitamínu B6 bystří mozek, zvyšují bdělost a pozitivně ovlivňují paměť.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button