Rady a tipy

Návod: Jak si připravit domácí tělové máslo a suchý šampon na vlasy

Vyzkoušejte si místo nákupu kosmetických produktů vyrobit domácí, u kterých znáte celé složení. V dnešním článku vám přinášíme návody na přípravu zklidňujícího tělového másla a suchého šamponu na vlasy, který oceníte zvláště na cestách. Potřebovat budete jen běžně dostupné ingredience.

Zklidňující tělové máslo

Tělová másla mají podobné účinky jako tělová mléka, jsou však mnohem hutnější a hustší. Průmyslově vyráběná másla mohou obsahovat syntetické vonné látky a škodlivé chemikálie. Řešením může být doma vyrobené tělové máslo, které má zklidňující účinky. V receptu najdete avokádový olej, který přirozeně obsahuje hořčík a draslík, minerální látky napomáhající hydrataci. Navíc avokádo je nesmírně bohaté na minerály a zdraví prospěšné oleje. Aby máslo opravdu zklidňovalo, obsahuje levandulový olej, které uvolňuje svaly a zbavuje vás stresu.

  • 1/4 šálku avokádového oleje
  • 1/4 minerálního leje
  • 3/4 šálku kakaového másla
  • 30 kapek levandulového esenciálního oleje
  • skleněná či keramická nádoba

Připravte si hrnec s vodou. Na něj položte kovovou mísu či menší kastrůlek a rozpusťte v něm kakaové máslo. Jakmile se roztaví, přelijte do mísy a nechte vychladnout v lednici po dobu 30 minut. Připravte si mixér. Po vychladnutí kakaové máslo vyšlehejte, dokud nebude mít světlou barvu. Přilijte do mísy minerální olej, avokádový olej a levandulový olej. Promíchejte a přendejte do sklenice, ve které budete tělové mléko uchovávat. V lednici jej můžete uchovat po dobu až 90 dní.

Suchý šampon na vlasy

Kolikrát se vám stalo, že jste opravdu velmi spěchali a neměli si čas umýt vlasy? V některých chvílích prostě nestíháme nebo se nám nechce, přesto potřebujeme, aby naše vlasy vypadaly skvěle. Co s tím? Pomocí vám může být suchý šampon na vlasy, který se aplikuje do vlasů, následně vyčeše hřebenem či vyfouká fénem. Zbaví vaší vlasy nevzhledné mastnoty. Výhodou tohoto šamponu je, že ho můžete použít kdekoliv, i na svých cestách či festivalu. Zkuste si připravit přírodní variantu suchého šamponu a zapomeňte na průmyslově vyráběné.

  • 2 lžíce kukuřičného škrobu nebo kořenového prášku (pro světlé vlasy)
  • 2 lžíce kakaa nebo skořice (pro tmavé vlasy)
  • 2 kapky levandulového esenciálního oleje
  • 1 kapka mátového esenciálního oleje
  • prázdná sklenice

Pokud máte světlé vlasy, smíchejte kukuřičný škrob nebo kořenový prášek s esenciálními oleji a přesypte do sklenice či jiné nádoby, ve které chcete šampon skladovat. Pokud máte tmavé vlasy smíchejte kakao či skořici s esenciálními oleji.

Suchý šampon aplikujte pomocí štětce na pudr ke kořínkům vlasů. Nechte chvíli působit. Následně vyčesejte hřebenem. Pomoci vám může také fén, pokud ho máte k dispozici.

Díky esenciálním olejům budou vaše vlasy dokonale vonět. Levandule zklidňuje pokožku hlavy a máta dodává svěžest.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Daniela

Optimistka, milovnice zdravého stravování, obdivovatelka přírody, umění a literatury.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button