Zdraví

Posílení imunity u dětí

Imunita Oslabená imunita Posílení imunity Posílení imunity u dětí

Velmi mnoho lidí má dnes osobní zkušenost s tím, co to znamená mít oslabenou imunitu. S problémy se ovšem nepotýkají pouze osobně, ale mohou se s nimi setkat také prostřednictvím svých dětí. Stačí náhlá změna počasí, pobyt ve škole nebo jízda autobusem a nepříjemné zdravotní problémy jako jsou virózy, angíny či nachlazení jsou zpět a je třeba s nimi začít bojovat od začátku.

Imunita dětí je navíc podstatně náchylnější k oslabení než u dospělých osob, protože se teprve vytváří. Je proto velice důležité dbát na to, aby vaše dítě bylo dobře připraveno na výkyvy počasí v chladných podzimních a zimních měsících a nenakazilo se například obyčejnou virózou od svých spolužáků, jakmile vejde do třídy.

Pro posílení imunitního systému vašeho dítě můžete stejně jako v případě dospělých osob využít nejrůznější metody. Nejvíce vyhledávané jsou:

 1. léky na posílení imunity
 2. vitamíny pro zlepšení obranyschopnosti
 3. homeopatika na imunitu
 4. bylinkové čaje a sirupy

Ne všechny léky nebo vitamíny pro zvýšení obranyschopnosti jsou však vhodné pro děti, proto je dobré poradit se s lékařem, případně lékárníkem. Rozhodně vždy čtěte příbalový leták! Z přípravků zmíněných zde mohou děti užívat například tablety Preventan Junior nebo Imunoglukan sirup.

Dnešní trh je přímo přesycen nabídkou nejrůznějších vitamínových směsí a léků na posílení imunitního systému vašeho dítěte. Ne všechny tyto přípravky však mají prokazatelný účinek a některé jsou zbytečně drahé. Kromě doporučení od lékaře můžete navíc využít také zkušenosti svých známých nebo tradiční bylinkové recepty na nachlazení.

V případě vitamínů a bylinek je ovšem důležité zjistit, zda vaše dítě má pro užívání toho kterého podpůrného prostředku již dostatečný věk, protože například některé bylinky jsou pro dětský organismus příliš silné, a tudíž nevhodné pro malé děti.

Homeopatie pomůže posílit imunitu dítěte

Jakmile začnou děti chodit do mateřské školky, začne být jejich imunitní systém vystavován mnohem většímu počtu různých infekcí a hrozí proto, že by se vaše dítě mohlo vracet domů často nachlazené nebo jinak nemocné. Pro aktivní předcházení takovýmto potížím se doporučuje preventivně posilovat dětskou imunitu pomocí homeopatických léků.

Než si obranyschopnost vašeho dítěte zvykne na větší zátěž v kolektivu, je dobré posilovat jeho imunitu například těmito přípravky:

 • Oscillococcinum – prevence 1x týdně 1 tuba, u často nemocných dětí 2x týdně
 • Echinacea 5 CH – týden 5 granulí denně a týden pauza; opakovat celý cyklus po celou zimu, vhodný v kombinaci s Oscillem a Siliceou
 • Thymuline 9 CH – na lékařský předpis, silný imunostimulační účinek u dětí i dospělých
 • Silicea 15 CH – 10 granulí 1x týdně, vhodný pro všechny děti navštěvující kolektiv
 • Aviaire 15 CH – na lékařský předpis pro děti trpící častými záněty středního ucha

Stejně jako u dospělých tak také u dětí ovšem celkově platí, že nejlépe posílíte jejich imunitní systém správně vyváženou stravou, zdravým spánkem, pravidelným pohybem na čerstvém vzduchu a pobytem v příjemném nestresujícím prostředí. Zdravý životní styl a pozitivní přístup k životu je nad všechny léky na světě.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

omentářů

 1. Mám syna ve školce a často byl nemocný…takže jsme zkusili dávat Echinaceu a nos jsme preventivně proplachovali mořskou vodou…máme rádi Quixx soft – synovi dávkování ve spreji vůbec nevadí a je to přírodní prevence rýmy! Letos na podzim jsme zatím nemocní nebyli, tak snad to tak půjde dál 😉

 2. Dobrý den , já dávala synovi nejrřív rakytníček, pak jsem alevyskoušela os valosunu višňové probiotické pastilky a od té doby si je z lékárny objednáváme pořád a musím zaťukat ale po více než něsíci ve školce kde už spousta dětí marodilo je malý opět jako loni fit a v pořádku!

 3. Zvyknu u dětí posilovat imunitu vitamínem C a ovocem. Teď to však neprocházejí, takže jsem jim zakoupila produkty od lýsi, co by měli být produkty přímo z islandských vod, které patří mezi nejčistší vody světa. Chtěla bych jít i s dětmi někdy na prázdniny na Island, přece těch minerálních vod tam je dost 🙂 Nemluvě o tom, že lidé si právě vody Islandu velmi pochvalují a dětem zase pomáhají při lomivosti vlasů i nehtíků.

 4. Dobrý den, já jsem začala před dvěma měsíci dávat od Valosunu Lakotobacílky svišňovou příchutí a myslím že synovi pomáhá. Nastoupil v září do školky a do té doby neměl žádné zdravotní problémy, asi 2x rýmu ale jinak nic, možná iproto že byl kojený do 2 let. No a po nástupu do školky to přišlo,rýma kašel, jednou i antibiotika a od té doby co dávám ty laktobacílky tak musím zaklepat, ale myslím, že se to zlepšilo. Říkám si že u dětí přece placebo ještě nefunguje, oni si to neuvědomují…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button