Spolupráce

Jaké jsou výhody a nevýhody měsíčních kontaktních čoček?

Dříve se daly problémy se zrakem řešit vždy jen prostřednictvím brýlí. Dnes již máme daleko pohodlnější technologie, které dávají daleko více možností. Jednou z nich jsou i kontaktní čočky, které se stávají stále oblíbenějšími. Hodí se skutečně pro každého? A jaké jsou rozdíly mezi jednodenními a měsíčními kontaktními čočkami? Dnešní technologie výroby kontaktních čoček je natolik vyspělá, že umožňuje vyrábět i čočky, které se dají nosit daleko déle než jen jeden den. Existují tedy nejen denní čočky, ale třeba také dvoutýdenní nebo měsíční čočky. Které se pro vás hodí nejlépe?

Proč si pořídit měsíční kontaktní čočky?

Měsíční čočky přinášejí řadu výhod. Pravděpodobně tou nejzásadnější je to, že je můžete nosit daleko déle – některé dokonce 7 dní bez toho, aniž byste je museli vyjmout z očí. Je však nutné pamatovat i na to, že nošení čoček, které nejsou určeny i pro noční aplikaci, může poškodit váš zrak. Během noci totiž k očím nepropouští dostatek kyslíku a může docházet třeba k infekcím rohovky. Měsíční čočky a další čočky pro dlouhodobé nošení ale tento problém velmi dobře řeší – vyrábí se ze silikon-hydrogelu s vysokou plynopropustností a poškození očí tedy nehrozí.

Na kolik vás čočky přijdou?

Čočky Biofinity vás pravděpodobně vyjdou levněji než denní čočky jednorázové. Je to jednoduše proto, že jich nebudete potřebovat tolik. Teoreticky tedy spotřebujete pouze 24 kontaktních čoček za rok, což vede také k tomu, že tím mimořádně snížíte množství odpadu, a to také není zanedbatelný benefit.

Je nošení měsíčních čoček pohodlné?

Silikon-hydrogelový materiál je speciálně navržený tak, aby propouštěl dostatek kyslíku. Díky tomu udržuje vaše oči čisté a jasné a celkově také zvyšuje pohodlí při nošení. Díky přísunu kyslíku oči zůstávají také dostatečně vlhké a nehrozí tedy poškození nebo vysušování očí ani rohovky.

Zdroj náhledového obrázku: Whitepress

Podobné články

Back to top button