Spolupráce

Přírodní kosmetika patří ke každodenní péči o naše tělo

Kosmetická péče o naše tělo neodmyslitelně patří ke každodenním rituálům a to nejen žen, ale i mužů.

Naše pleť je každodenně vystavována nepříznivým vlivům, které na ni působí z vnějšího okolí, proto je pro její péči důležitá kvalitní kosmetika. Jednou z možností může být i přírodní kosmetika. Vzhledem k tomu, že většina běžně dostupných druhů obsahuje celou řadu chemických látek, poskytují přírodní přípravky celou řadu výhod. Kosmetika je vyráběna v maximálním souladu s přírodou, nevyužívá chemické prostředky, suroviny používané pro její výrobu, jsou z ekologických oblastí nebo z volné přírody. V přípravcích se objevují kombinace různých rostlinných složek, které mají na pokožku blahodárný vliv.

Výrobci se snaží vytvořit takové kombinace, které budou vyhovovat různým typům pleti. Veškeré přípravky a produkty také neprocházejí testováním na zvířatech.

 

Tento druh produktů nabízí i kosmetika Primavera, která, kromě samotných produktů, nabízí i možnost dárkového balení vámi vybraných přípravků.

Péče o suchou pokožku

Suchá pokožka vyžaduje hydrataci, v opačném případě praská a do její spodní vrstvy se mohou dostat nečistoty, dráždivé látky či choroboplodné zárodky.

Ideálními produkty jsou přípravky, které hydratují. Mastnější krémy udrží pokožku přirozeně vlhkou a vláčnou a poskytnou ochrannou bariéru proti škodlivým vnějším vlivům.

Pro podrážděnou pokožku jsou vhodné zklidňující hydratační krémy.

V letním období je potřeba používat krémy s vyšším UV faktorem, díky čemuž předcházíte spálení pokožky od sluníčka.

Péče o mastnou pokožku

Samozřejmostí je každodenní čištění v ranních i večerních hodinách. Ráno pro čištění použijte tonikum či jemnou čistící vodu (pozor na velký obsah alkoholu). Večer je potřeba použít přípravky, které pečlivě odstraní nejen nečistoty, ale i přípravky použité pro vaše líčení. Ideální jsou micelární roztoky, ty odličují šetrně a navíc pokožku zvláčňují. Pokud pro čištění využíváte čistící gely, raději ještě pokožku přetřete čistící vodou.

Péče o tělo

I kůže celého těla si zaslouží náležitou péči. Jejím úkolem je oddělovat a chránit vnitřní orgány od škodlivých vlivů okolního prostředí. Sama je však těmto vlivům vystavována. Aby mohla správně plnit svoji funkci, musí být zdravá. Její zdraví podpoříme správnou a vhodnou péči. Existuje celá řada přírodních přípravků, které podpoří její správné fungování. Patří mezi ně například čistící a peelingové přípravky, hydratační tělová mléka a krémy.

Na výrobu přírodní kosmetiky se používá celá řada přírodních surovin a olejů, které jsou k pokožce šetrné.

Přírodní přípravky k péči o ústní hygienu

I ústní hygiena je velice důležitá. Přírodní kosmetika pro ni nabízí přírodní přípravky, které jsou vyráběny přírodní cestou a bez přídavku konzervačních látek a dalších chemických prostředků. Díky tomu přírodní kosmetika zaručuje šetrnou a bezpečnou péči o zuby i dásně. Pomáhá zuby důkladně vyčistit a zbavit je plaku a bakterií, ale zároveň neporušuje zubní sklovinu. Také má preventivní účinky proti vzniku zubního kamene a kazům. Další výhodou je, že zubní sklovinu posiluje.

Zubní pasty doplňují i ústní vody, které zesilují účinky past.

Přírodní kosmetika pro děti

Dětská pokožka je, oproti pokožce dospělých, velice citlivá a jemná. Je tedy potřeba o ni pečovat přípravky, které ji nebudou dráždit a budou k ní citlivé. Takovou péči nabízí dětská přírodní kosmetika. Přírodní certifikované přípravky neobsahují syntetické látky, které by mohly způsobovat podráždění a svědění. Jsou vyráběny z přírodních látek, které se získávají šetrným a ekologickým způsobem. Firmy, které vyrábějí certifikovanou přírodní kosmetiku, přísně dbají na vyváženost a skladbu jednotlivých produktů a využívají znalosti o léčivých účincích bylinek a přírodních olejů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button