Spolupráce

Posilujte pánevní dno. Je to nezbytné pro zdraví i kvalitní sexuální prožitek

S přibývajícím věkem může u žen docházet k postupnému ochabování svalů pánevního dna. Projevuje se to nejen únikem moči, ale může to vést také k bolestivému pohlavnímu styku nebo zvyšovat riziko předčasného porodu či potratu. Proto je velmi důležité tyto svaly aktivně posilovat a vracet je do formy. Existují hned tři účinné metody. Patří k nim tzv. Kegelovy cviky, venušiny kuličky a elektrická stimulace svalů.

Kegelovy cviky

Nejsnadnější metodou je pravidelné provádění těchto speciálních cviků. Můžete je cvičit prakticky kdykoliv a kdekoliv a stačí jen pár minut denně. Pokud nevíte, jak svaly správně zatnout, je dobré začít na toaletě a během močení se pokusit několikrát po sobě plynule zadržovat a upouštět moč. Takto snadno zjistíte, o kterých svalech je řeč, a můžete je posilovat třeba během čekání ve frontě nebo při cestě autobusem. Metoda je vhodná pro obě pohlaví.

Venušiny kuličky

Možná si je představujete jen jako erotické pomůcky, ale ve skutečnosti mají prokazatelné zdravotní účinky. Proto je nabízí nejen sexshop Sexio.cz, ale také třeba lékárny nebo drogerie. Pomůcka se skládá ze spojených plastových kuliček, které se zavádějí přímo do pochvy. Venušina kulička v sobě má další kovovou kuličku, která vyvolává vibrační chvění, jež se přenáší do vagíny. To pak stimuluje vnitřní svaly, posiluje je a správně prokrvuje. Pokud si netroufáte zajít do lékárny, využijte možnost nakoupit na internetu. Nejdiskrétnější e-shop v ČR nabízí velký výběr a nikdo se na vás nebude divně dívat.

Elektrická stimulace

Rozkaz, který mozek posílá našim svalů, aby pracovaly, je vlastně elektrickým signálem. Na stejném principu funguje elektrická stimulace svalů pánevního dna. Po České republice existuje několik studií, které nabízí možnost vyzkoušet si tuto metodu na speciálních přístrojích. Jde o zcela bezpečnou metodu, která se hodí především jako podpůrná aktivita k samostatnému posilování nebo jako rehabilitace po úrazech pánve.

Podobné články

Back to top button