SpolupráceVitamíny

Nezapomínejte na vitamíny: Když zdravá strava nestačí, pomohou doplňky

Společně s minerály patří vitamíny mezi mikroživiny, které jsou nezbytné pro zdravý a funkční organismus. Hlavním zdrojem by měla být zejména vyvážená a pestrá strava. Nestačí-li to, o správné množství vitamínů se postarají kvalitní doplňky stravy.

Organismus přijímá téměř všechny důležité živiny včetně vitamínů z potravin. Musí však jít o kvalitní zdroje, což zrovna nelze říci o jídlech z fast foodů, polotovarech a jinak upravených potravinách, které pro mnoho lidí představují každodenní chléb. Pokud se tělu dostává jen málo vitamínů, může se jejich nedostatek projevit zdravotními potížemi a nemocemi.

Potraviny obsahují stále méně vitamínů

Dodat tělu veškeré vitamíny a minerály v potřebném množství není úplně snadné a ne vždy je příčinou nevhodná skladba jídelníčku. Biologická hodnota potravin se totiž změnila a současné potraviny mají výrazně nižší výživovou hodnotu než v minulosti.

Hlavní příčiny klesající biologické hodnoty potravin jsou dvě:

● Za prvé se jedná o důsledek moderních způsobů pěstování, sklízení, zpracování či transportu. To vše ovlivňuje výslednou kvalitu potravin – včetně množství obsažených vitamínů a jejich vstřebatelnosti a využitelnosti.

● Druhým úskalím je způsob zpracování a úprava potravin konzumentem. Některé potraviny obsahují více vitamínů v syrově podobě, jiné je doporučeno tepelně či jinak zpracovat.

Správné množství vitamínů a minerálů zajistí doplňky

Kromě zdravé, přirozené stravy hrají stále důležitější roli doplňky stravy, které organismu nezbytné mikroživiny dodají. Doporučit lze hned čtyři unikátní výživové doplňky z distributorské sítě značky Herbalife Nutrition.

Cell Activator obsahuje vitamíny skupiny B a základní minerály pro zdravý organismus a celkovou pohodu, Xtra-Cal doplní vitamín D a vápník pro zdravé kosti a normální funkci svalů, Beta Heart představuje unikátní doplněk snižující vysokou hladinu cholesterolu v těle a Rose Guard tělu poskytuje kombinaci vitamínu A, C a E pro silný imunitní systém.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button