Spolupráce

Dárky s chilli pro zaručený úspěch nejen u mužů

Chilli paří mezi superpotraviny plné vitamínů. Zbaví vás nachlazení, zahřeje lépe než čaj nebo ponožky a jeho konzumace vede k lepší náladě. Pokud si vyberete to kvalitní, dokáže každé jídlo povýšit na skutečný chuťový zážitek. Když je navíc k tomu všemu ještě krásně dárkově zabalené a obsažené v originálních lahůdkách, není letošní vánoce co řešit.

Abyste si s výběrem toho správného chilli dárku nemuseli příliš lámat hlavu, dali jsme pro vás dohromady pár užitečných tipů, díky kterým se určitě trefíte (a konečně budete mít jednou opravdovou bombu i pro ty muže, kterým se někdy dárky vybírají opravdu těžko).

Chilli je skvělé téměř pro každého. Díky jeho pozitivním účinkům na naše zdraví jej kromě gurmánů ocení také například lidé s cukrovkou, kterým pomáhá regulovat množství cukru v krvi nebo starší lidé, neboť podporuje správnou funkci kardiovaskulárního systému, předchází riziku mrtvice a infarktu a blahodárně působí na správnou pohyblivost kloubů.

Co vybrat pro úplné začátečníky? Chilli s jemnou pálivostí, ale plnou chutí

Úplní začátečníci jistě ocení spíše jemnější druhy, ve kterých kromě pálivosti vyniká také jejich jedinečná chuť. Ideální jsou například peruánské sušené papričky Aji Panca vonící a chutnající po sladkých bobulovinách nebo mexické Ancho či Guajilo, které dodají každému jídlu příjemně nasládlou chuť.

A kde to nejlepší sušené chilli sehnat? Obchod theChilliDoctor.cz nabízí kvalitní papričky ze všech koutů světa. U každé je podrobně popsáno, odkud pochází, jakou má chuť a jak s ní v kuchyni pracovat. Díky tomu určitě zvládnete vybrat ty nejvhodnější.

  • Tip: Úplně nejlepší je vybrat některou z dárkových sad, ve kterých obdarovaný najde od každého něco a bude si moci sám vybírat, do jak velkých chilli dobrodružství se pustí. Doporučujeme dárkovou sadu 12 práškových druhů chilli koření (od těch nejjemnějších až po nejpálivější na světě) v praktickém stojánku nebo ochutnávkovou sadu 9 tekutých chilli mash. Opravdoví gurmáni zase jistě ocení pečlivě sestavený box plný chilli delikates. Schválně, co zmizí jako první: pikantní paštika nebo džem, trhané maso, arašídy v chilli těstíčku nebo nejrůznější druhy nakládaných a sušených papriček?

Pekelný dárkový box jen pro ty největší milovníky toho nejpálivějšího chilli

A pokud máte ve svém okolí chilli nadšence, který nedá bez pálivého ani ránu, máme pro vás nápad na dárek, který z vás udělá tento rok pod stromečkem hvězdu. Dárkový box Reaper, se kterým obdarovanému pěkně zatopíte. Kromě některých nejpálivějších druhů chilli obsahuje totiž ve skleněné lahvičce ve tvaru lebky tekutý chilli mash z Carolina Reaper, tedy z nejpálivější papričky na světě.

Vneste špetku chilli i do svých vánoc

Nebojte se letos okořenit špetkou chilli i vánoční cukroví – příjemně vás prohřeje a díky pálivému kapsaicinu nastartuje váš metabolismus i dobrou náladu. Pár kousků můžete na ochutnávku a jako inspiraci přibalit obdarovanému do jeho pálivého balíčku. Dárek tak bude více osobní a udělá určitě o vánocích tu největší radost.

Troufáte-li si na chilli trochu pálivější, do sladkých dezertů a cukroví se výborně hodí Habanero. Tyto papričky mají díky svému tropickému původu výraznou ovocnou a květinovou chuť a vůni, která vyniká zejména ve spojení s čokoládou nebo ovocem.

  • Tip: Můžete se o tom na vlastní chuťové pohárky přesvědčit. Ochutnejte například silně návykovou bílou belgickou čokoládu s kousky Habanero nebo Habanero švestkový džem (co takhle letos udělat trochu pikantnější linecké?). Uvidíte, že tomuto spojení zcela podlehnete.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button