Spolupráce

Jak vybrat doplňky stravy pro zdravou pleť, vlasy a nehty

Také se domníváte, že krásnou pleť získáte jen díky kvalitní kosmetice? Ano, z části je to jistě pravda – je zcela nezbytné o svou pleť pravidelně pečovat, aby dostávala potřebnou výživu a mohla vykvést do krásy. Jenže péče zvenku vždy nestačí. Daleko větší dlouhodobější vliv má především vnitřní výživa, která v konečném důsledku rozhoduje o tom, jak bude vaše pleť vypadat třeba ve 40 nebo v 50, kdy vaše pleť začíná účtovat hříchy mládí.

Vsaďte na účinné doplňky stravy

Jídlo, které si běžně dopřáváme, dnes již neposkytuje dostatek vitamínů a minerálů, a proto je nezbytné je doplňovat. A myslet bychom měli nejen na svou imunitu, ale také na pleť, vlasy nebo nehty. Existuje celá řada přípravků, které vám dodají potřebné živiny, aby vaše pokožka zářila mládím, vlasy byly husté a rostly a nehty se netřepily. Co je třeba doplnit?

Nezbytný kolagen

Co prospěje nejvíce vaší pleti? Vyplatí se zaměřit především na kolagen. Nestačí obvykle jen ten, který přijímáme ze stravy, protože ten je pro naši pleť velmi špatně využitelný. Má totiž dost velké molekulové řetězce a špatně se vstřebává do organismu. Nejlepší kolagen pro pleť je hydrolyzovaný kolagen, který je tvořen malými bioaktivními molekulami, které se daleko lépe vstřebávají a naše tělo je dovede využít přesně tam, kde je potřebuje, tedy zejména pro péči o naši pleť či vlasy.

Kolagen na pleť je možné užívat třeba ve formě tobolek, ale klidně i v prášku, který je rozpustný ve vodě. Důležité je vybrat si takovou formu, která vám bude vyhovovat a kterou budete užívat skutečně pravidelně. Díky tomu dosáhnete zpevnění a prokrvení pokožky, zlepší se její hydratace a minimalizuje tvorba vrásek.

Pro krásnou hřívu

I stav vašich vlasů můžete vhodnou suplementací značně ovlivnit. Mezi nejlepší vitamíny na vlasy, jejich růst a kvalitu patří vitamíny skupiny B a vitamín C. Komplex vitamínů skupiny B obsahuje ve vodě rozpustné vitaminy, kterými se nedá předávkovat, protože v případě jejich nadbytku je tělo snadno vyloučí močí. Můžete je tedy bez obav užívat pro podporu zdraví vlasů i celého těla. Tyto vitamíny vynikají tím, že dodávají buňkám energii nezbytnou k jejich růstu, zajišťují také lepší cirkulaci krve, tím urychlují přívod živin k vlasovým cibulkám. Podobně působí také vitamín C. Ten není zdaleka vhodný jen pro imunitu, ale podpoří také stav vašich vlasů či nehtů. Je to totiž silný antioxidant, který zmírňuje stárnutí buněk, a i díky tomu udržuje vlasy v perfektní formě a zabraňuje jejich nadměrnému vypadávání.

Jak poznat kvalitní doplňky stravy

Trh je přesycený, a proto může být těžké najít skutečně kvalitní produkt, který funguje. Klíčovým parametrem je především vstřebatelnost. Je dobré se vždy zajímat o to, kolik z přijatých vitamínů dovede vaše tělo skutečně využít. Dále se zaměřte na obsah konzervantů, barviv a dalších aditiv. Samozřejmě platí čím méně, tím lépe. Podezření by ve vás měla vyvolávat také příliš nízká cena, protože je logické, že skutečně účinný doplněk se nebude nabízet za pár korun.

Kombinace kosmetiky a výživy je spolehlivou cestou ke kráse

Bez správné výživy a péče o organismus naše tělo nedovede účinně bojovat s oxidačním stresem, který je hlavním viníkem stárnutí pleti. Naopak, když budete užívat vhodné doplňky stravy a k tomu zvolíte i správnou kosmetiku, efekt bude skutečný a trvalý. Kombinace obojího dovede zajistit ty nejlepší výsledky. Proto se stejně jako na péči o pleť zaměřte i na stravu, vhodné a kvalitní suplementy, ale třeba také hydrataci, která je podobně zásadní a bez ní to prostě nepůjde. Srovnejte si ty nejlepší suplementy a vyberte si ty, které skutečně fungují.

Zdroj obrázku: Pixabay

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Jeden komentář

  1. Přijde mi, že po pětatřicátém roku se bez doplňků stravy neobejdu, nejdřív jsem začala s doplňováním jednotlivých vitamínů, ale nyní už hledám také doplňky, které obsahují více složek, třeba kolagenní peptidy, kys. hyaluronovou, vit C a mnoho dalších látek, které mi pomáhají zpomalit proces stárnutí, protože jak je napsáno na začátku jen dobrý krém nestačí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button