Spolupráce

Trápí vás v létě křečové žíly? Víme co s tím

Pocit těžkých nohou, otoky nebo dokonce bolesti? Všechny tyto projevy související s křečovými žilami se v teplém počasí ještě zintenzivní. Díky moderním operativním metodám, které nevyžadují téměř žádnou rekonvalescencí a nošení kompresivních punčoch, se dají nemocné žíly vyléčit i v létě.

Přijďte v létě na konzultaci

Lidé se mylně domnívají, že v létě se s křečovými žilami nedá nic dělat. Naopak! Teplé počasí zapříčiní, že se obtíže s křečovými žilami zvýrazní a cévní lékař může snáze stanovit diagnózu a vybrat nejvhodnější léčebnou metodu.

Další nespornou výhodou jsou výrazně kratší čekací lhůty na volný termín. „Letní období je pro vstupní konzultaci ideální, protože žíly mají tendenci se rozšiřovat, cévní obtíže se zvýrazní a lékař pak může snáze stanovit diagnózu a doporučit vhodnou léčbu. Navíc jsou ordinace méně vytížené a pacienti nečekají dlouho na volný termín,“ vysvětluje cévní chirurg MUDr. Marek Šlais.

Neodkládejte léčbu křečových žil na později

Křečové žíly trápí většinu lidí nad 60 let. Jejich léčba by měla začít již při prvních příznacích. Zanedbáním křečových žil si můžeme přivodit závažné komplikace a nález, který již nepůjde odstranit ambulantním ošetřením. Díky novým technologiím a operativním postupům zažívá léčba křečových žil revoluci. Již není nutná celková anestezie, několikatýdenní klidový režim ani nošení kompresivních punčoch. Moderní metody dosahují výborných výsledků navíc s minimálním omezením pro pacienty.

Moderní metody léčby jsou šetrnější a bezpečnější

Mezi nejmodernější léčebné postupy patří tkáňové lepidlo, laserová nebo radiofrekvenční ablace a skleroterapie. Tyto postupy nevyžadují podání léků, narkózu, ani dlouhodobou rekonvalescenci a nezanechávají jizvy.

Lékař malými vpichy zavede do nemocné žíly katétr a žílu ošetří. Ta zůstává v těle a během několika týdnů samovolně zaniká a mizí. Po operaci tkáňovým lepidlem odcházíte prakticky okamžitě po svých a můžete se ihned vrátit ke všem aktivitám včetně sportu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button