Spolupráce

Přestat s kouřením nebylo nikdy tak snadné. Pomůže e-cigareta

Chcete konečně přestat s kouřením? Tohle předsevzetí si jistě dává spousta kuřáků, jenže vůle obvykle není dostatečně silná. Je faktem, že závislost na nikotinu patří skutečně k těm nejsilnějším a není snadné se jí zbavit. Pokud ale víte, že chcete, jen nevíte jak, máme řešení.

Elektronické cigarety se ukázaly být jedním z nejúčinnějších prostředků odvykání. Fungují skutečně velmi spolehlivě a postupně pomáhají kuřákům zlomit jejich zajeté zvyky a zbavit se nezdravé závislosti.

Proč to funguje?

U kuřáků zdaleka nejde jen o to, že prostřednictvím cigaret dostávají do těla nikotin. Ve skutečnosti je mnoho z nich závislých spíše na potřebě mít v ruce cigaretu a potahovat. Je to jakýsi rituál, kterým se uklidňují. E-cigareta toto dokáže plně nahradit – má stejný tvar, stejně se využívá a v tom právě převyšuje běžné způsoby odvykání, jakými jsou náplasti nebo žvýkačky.

Pozitivní výsledky v odvykání jsou navíc podpořeny již poměrně pěknou řádkou výzkumů. Výzkum ve Francii například potvrdil, že 80 % uživatelů e-cigaret snížilo svoji spotřebu klasických cigaret a celkem více než 700 000 lidí díky nim zvládlo zcela přestat kouřit. To jsou skutečně skvělé výsledky, nemyslíte?

Výhody e-cigaret

Kromě toho, že vám pomohou zbavit se kouření a zvýšit zdraví svého těla, mají také řadu dalších výhod. Především je vědecky prokázáno, že jsou méně škodlivé. Bylo změřeno, že obsahují až o 99 % méně škodlivin než běžné cigarety, takže dopad na vaše zdraví je při jejich používání skutečně minimální. Dále je jistě pozitivní zprávou, že nevydávají žádný pach, ani nebarví vaše zuby nebo konečky prstů. Náplň z cigaret se jen odpařuje, takže se eliminují škodlivé toxické látky vznikající při spalování tabáku u klasických cigaret. A jako poslední, ale neméně významný benefit lze uvést i to, že s nimi ušetříte. Obecně se uvádí, že kouření s nimi bude o více než 75 % levnější než při konzumaci běžných cigaret.

Jsou nějaká rizika?

Někteří lidé tvrdí, že právě prostřednictvím e-cigaret vzniká závislost. Ve skutečnosti ale neexistují údaje, které by toto potvrzovaly. Spíše je to tak, že většina kuřáků postupně přejde na vaping, pokud se chtějí kouření zbavit, nebo snížit spotřebuje cigaret. Jen asi 2 % současných vaperů nikdy nekouřili, takže nelze usuzovat, že by právě vaping měl vést lidi ke kouření.

Jak začít?

Pokud jste rozhodnutí skoncovat s kouřením, zkuste nejprve pomalu omezovat množství cigaret, které denně vykouříte. Následně zkuste cigarety nahrazovat e-cigaretami. Výbornou možností pro začátek může být jednorázová elektronická cigareta Elf Bar. Zkuste a uvidíte, že vám klasické kouření bude stále méně a méně chybět. Po pár měsících se závislosti můžete zbavit nadobro a bez utrpení.

Použité zdroje: www.researchgate.net,www.nst.com.my/news/nation/2021/10/734719/adopting-harm-reduction-approach-towards-vaping-leads-decrease-smoking

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button