Spolupráce

Běh pro posílení imunity i štíhlou linii aneb důvody, proč začít běhat

Běh se stává mezi Čechy velice oblíbenou sportovní aktivitou. Jeho největšími výhodami je nejen rychlé zhubnutí, což je nejčastější důvod, proč běžci běhají, ale také je výhodou to, že je zcela zdarma a lze ho provozovat prakticky kdykoli. Běh zároveň podle mnoha studií patří k nejzdravějším sportům, i když se nedoporučuje lidem, jež mají nadváhu. Ti by si při běhu mohli zničit své klouby. Pokud však k obézním lidem nepatříte, začněte běhat nejen kvůli štíhlé linii.

S během nejen za dlouhověkostí

Jak již bylo zmíněno, vědci se shodují na tom, že běh patří k nejzdravějším sportům vůbec. Svědčí o tom několik vědecky podložených faktů, které říkají, že při pravidelném běhání nejen, že posílíte svůj imunitní systém, ale také prodloužíte svůj život. Dokonce redukujete vysoký krevní tlak, snížíte riziko vzniku onemocnění srdce a také předejdete diabetu druhého stupně. 

Běh je také skvělou prevencí proti několika druhům rakoviny, předchází zejména rakovině prsu a rakovině tlustého střeva, což jsou strašáci, kteří sídlí ve skříni nejednoho člověka. Úmrtí na rakovinu značně přibývá, díky běhu se tomu však vyvarujete obloukem. Podle studií třeba ženy, které běhají, mají o sedmdesát procent nižší riziko výskytu rakoviny prsu než ty, které se dlouhodobě nevěnují pravidelnému sportu. 

Běh pro lepší paměť

Věděli jste, že díky běhu se vám výrazně zlepší paměť? Pokud máte pocit, že neustále na něco zapomínáte nebo že si nemůžete vzpomenout na to, co jste museli udělat, doporučujeme to s během zkusit. Je to sport, který opravdu nic nestojí – jen odhodlání a pohodlnou obuv (obuv doporučujeme koupit na eobuv.cz, aktuálně dokonce najdete na eobuv.cz slevy)

Obuv je základ každého běhu

Zejména na zmiňovanou obuv nesmíte zapomenout, pokud chcete vyrazit běhat. Obuv je základem kvalitního běhu, zabraňuje zbytečným bolestem a problémům se zády a klouby. V současné době odborníci doporučují hlavně prodyšnou obuv, v níž se vám noha nebude tak potit, tudíž se předejde plísním a zápachu. Vyvýšená podrážka je nedílnou součástí běžeckých bot, stejně jako zavazování. Zapomeňte na boty na suchý zip!

Je třeba konstatovat, že se při výběru obuvi rozhodujte dle toho, na jakém povrchu budete běhat. Zatímco pro běh na silnici či cyklostezkách jsou určené trochu jiné typy běžecké obuvi, pro běh po polních cestách a v přírodě jsou doporučovány zase jiné běžecké boty.

Nezapomínejte na kvalitní funkční oblečení

Než se vydáte běhat, oblékněte se do kvalitního funkčního oblečení, které je na běh určené. Pokud budete běhat v zimě, nezapomínejte na to, že je třeba se vrstvit jako cibule. Rozhodně si na lehký nátělník z funkčního materiálu neoblékněte tlustou, péřovou bundu, ale dejte si na něj funkční tričko, případně funkční mikinu. 

Zdroj náhledového obrázku v článku: Depositphotos

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button