Spolupráce

Začít jíst zdravě můžete hned dnes. Poradíme, jak na to

Nikdy není pozdě na to začít jíst zdravě. Opravdu ne. Klidně můžete začít dnes, vždycky je ten správný čas udělat něco pro své zdraví i pro svůj vzhled. Protože věřte nebo ne, zdravá strava se na vašem vzhledu podepíše. A to nejen tím, že možná shodíte nějaké to kilo navíc. Budete také působit mladě, svěže a přetékat energií. Jak začít?

Udělejte si přehled

Než se pustíte do dramatických změn, je vhodné nejprve zjistit, jak si vlastně stojíte. Uvědomte si, jaké jsou vaše stravovací návyky a výběr potravin. Zapisujte si, co, kdy a v jakém množství jíte – tyto informace pak budou užitečné při hodnocení vašich stravovacích návyků.

Zkroťte sacharidy a přidejte bílkoviny

Nemluvíme o žádném extrému, který nabízí třeba známé keto diety. Naopak chcete najít balanc, který je zdravý a poskytuje vašemu tělu dostatečné množství potřebných živin. Pokud je ale ve vašem jídelníčku hodně sladkého nebo rychlých cukrů ve formě bílých těstovin, rýže a pečiva, je dobré jejich příjem omezit. Zaměřte se na to, abyste přijímali dostatek bílkovin. Pomoci může nejen výběr potravin typu jogurt, sýr, kvalitní maso, ale také protein. Můžete si pořídit prášek nebo různé proteinové doplňky stravy. Srovnání proteinů najdete snadno na internetu, takže si můžete lehce vybrat ten správný pro vás.

Pitný režim

Kromě jídla je nutné zaměřit se také na hydrataci, která je nezbytnou součástí zdravého jídelníčku. Zapomeňte ale na slazené limonády a alkohol. Nejlepším nápojem je jednoznačně voda, kterou můžete ochutit třeba citronem.

Pravidelný pohyb

Myslete na to, že bez pohybu nebudete ani při dokonale vyvážené stravě zdraví. Najděte si aktivitu, která vás skutečně baví, a věnujte jí pravidelně čas. Nazujte trekingové boty a vyrazte do přírody nebo si pořiďte inline brusle a užívejte si vítr ve vlasech. Je jen vás, co vás naplňuje a do čeho se nemusíte nutit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button