Spolupráce

Máte sedavé zaměstnání? Zajistěte si zdravá záda díky balanční židli

Dnes musí při práci sedět skoro každý. Navíc i po návratu domů trávíme čas u počítače, a tak strávíme sezením na židli skutečně značnou část našeho dne. Možná už také začínáte pociťovat nepříjemné dopady častého sezení, včetně bolavých zad a oteklých nohou. S těmito problémy se setkáváme poměrně běžně, ale řešit jej skutečně efektivně a trvale může být obtížné. Nebo ne? Jako vhodné řešení se nabízí praktická balanční židle.

Naučte se sedět správně

Balanční mechanismus židle se dá připodobnit k tomu, když se snažíte udržet rovnováhu na gymnastickém míči. Balanční židle vás nutí napínat svaly, které během sezení na klasické kancelářské židli nevyužíváte, protože tělo je v pozici sedu zcela relaxované. To je z dlouhodobého hlediska špatné, protože svaly ochabují a dochází k deformaci správného sedu i postoje.

Jak využít balanční mechanismus u kancelářské židle?

Asi nejčastěji je možné pořídit židle se speciálně upraveným sedákem, kterým lze pohybovat do všech stran. Díky tomu dochází vlastně k simulaci sezení na gymnastickém míči. Nemusíte mít strach z náročnosti na fyzičku, tento typ židle je vhodný pro každého, dokonce i pro děti nebo starší osoby. Kromě toho pak existují i židle, které balanční mechaniku využívají skutečně naplno, a vy musíte při sezení balancovat na celé židli, nikoliv pouze na sedáku. To je samozřejmě značně složitější a pro naprosté začátečníky se tento mechanismus nedoporučuje.

Jak vám balanční židle prospěje?

Díky balanční židli můžete vlastně z pohodlí svého pracovního místa rehabilitovat a posilovat vaše svalstvo. Máte tak zajištěný takřka neomezený pohyb na židli bez tlaku na meziobratlové ploténky. Vaše svalstvo bude neustále stimulováno a procvičováno a věřte, že rozdíl poznáte velmi brzy. Pryč bude zatuhlé a nepružné svalstvo a dost možná se zbavíte i nepříjemných bolestí hlavy.

Dřív, než přijdou skutečné problémy

Balanční židle funguje jako skvělá prevence mnoha potíží s pohybovým aparátem. Ty obvykle vznikají jako následek dlouhodobého sedavého zaměstnání. Při používání balanční židle se ale vašemu tělu uleví a odvděčí se vám za to zvýšeným pracovním výkonem a lepší koncentrací. Skvělé navíc je, že změnu poznáte skutečně již během pár dní. Sami si tedy můžete snadno otestovat, jak dovede být balanční židle užitečným pomocníkem.

Řešení pro každého?

Výhody balančních židlí jsou zjevné. Je však třeba připomenout, že je není vhodné používat tehdy, pokud již máte nějaké vážnější problémy se zády, které by vás nutily do nějakého křivého sedu či nerovnoměrné zátěže. Balanční sezení by v takovém případě mohlo tento stav ještě zhoršit. Hodí se tedy spíše pro nápravu klasických projevů oslabených zad, tedy typicky bolestí beder nebo oblasti pod lopatkami či krční páteře.

Zdroj náhledového obrázku: Unsplash

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button