Spolupráce

7 tipů pro zdravý životní styl

Žít zdravým životním stylem neznamená jenom trávit hodiny v tělocvičně a jíst jenom listy salátu. Jde o to, udělat snadno proveditelnou zdravou změnu ve vašem každodenním životě.  Trik ke zdravějšímu životnímu stylu spočívá v tom, že každý den provedete malé změny, například půjdete po schodech místo toho abyste jeli výtahem, budete jíst vice ovoce, vypijete jednu sklenici vody navíc nebo přestat kouřit.

Začněme tedy se základy zdravého života: pravidelné cvičení, zdravé stravování a výběr zdravého životního stylu:

Já tak rád trsám, trsám!

Udělejte to, co dělá král Julian, a rozhýbejte své tělo. Nejen jednou za čas – ale každý den, kdykoli můžete. I když je cvičení skvělé pro zapracování do vaší každodenní rutiny, můžete spálit kilojouly I jinými způsoby, například:

  • Jděte ke stolu někoho jiného a sdělte mu zprávu osobně, místo posílání e-mailů
  • Parkujte daleko od budovy a ke vchodu jděte pěšky
  • Choďte častěji po schodech
  • Ukliďte dům nebo udělejte práce na zahradě
  • Vezměte psa na procházku nebo jeďte na kolo s dětmi místo sledování televize

Jsme v tom společně

Trávíme život seděním – u našich stolů, před televizí, na schůzce nebo když telefonujeme. Nový výzkum je na obzoru a zdůrazňuje možné riziko pro zdraví z našeho neustálého sezení. Přerušte tedy dobu sezení tak, že budete pět minut stát, a získejte výhody pro zdraví.

Každá snaha se počítá a také to vše přispívá ke spalování kalorií.

Jíst zdravě

Pokud jde o zdravé stravování, existuje ohromná řada teorií, dietních knih a online informací o tom, co jíst – což je často protichůdné. Přestože výzkum stále probíhá a vyvíjí se, všichni odborníci se shodují na to, že naše strava obsahuje příliš vysoký obsah cukru, naše porce jsou příliš velké a měli bychom jíst více rozmanitých přírodních potravin.

Příliš sladké

Je těžké se vyhnout sladkým potravinám, jsou totiž obsaženy skoro ve všem, od sladkých nápojů až po snídaňové cereálie. Cukr se často skrývá v konzervách nebo balených potravinách, nebo dokonce v potravinách, které považujeme za zdravé, jako je například ovocný džus. Průměrný člověk přijme každý den asi 22 čajových lžiček přidaného cukru. Podle American Heart Association by denní dávka přidaných cukrů neměla být větší než šest čajových lžiček pro ženy a devět pro muže – to platí pro jídla i nápoje dohromady.

Zkreslení porce

Velikost porcí našich jídel a nápojů se za posledních 30 let dramaticky zvýšila. V padesátých letech byl balíček brambůrek s sebou 28 g, dnes je to 154 g a to není ještě ani ta největší velikost, která činí196 g!

Narůstání velikosti porce nezahrnuje pouze jídla s sebou, ale i balené zboží v supermarketu, talíře a sklenice v restauracích a dokonce i velikosti lednice! Mezi jednoduché způsoby jak zmenšit porcí patří:

Jezte hlavní jídla z menšího talíře – talíř vypadá vizuálně plný, takže budete spokojeni, ale technicky budete jíst méně.

Raději než u stolu, servírujte jídlo v kuchyni – je mnohem snazší si přidat, když je jídlo přímo před vámi.

Jezte malé pravidelné porce (alespoň každé čtyři hodiny), abyste nikdy hladověli – pokud se dostanete do tohoto bodu hladu, je velmi těžké nepřejíst se.

K vaší zdravé stravě lze také použít organické bylinky a alternativní produkty, jako jsou tobolky cbd. Je prokázáno, že jejich pravidelné používání pomáhá při dietě.

Přidejte barvy

Výběr celozrnných potravin a vaření od nuly je mnohem zdravější způsob stravování než nákup předem zabalených nebo hotových jídel, která obsahují vysoký obsah tuku a solí, ale velmi nízký obsah živin. Abyste zajistili, že do svého těla dostáváte každý den spoustu živin, vitamínů a minerálů – spolehlivým pravidlem je vybrat si k jídlu různé barvy. Buďte umělcem a pro svůj jídelníček vyberte žluté, červené a zelené druhy ovoce a zeleniny.

Vaše tělo se bude mračit, pokud bude vaše jídlo jenom hnědé

Vyberte si, jak žít

Pro dlouhý a zdravý život není nic škodlivějšího než kouření, které se u poloviny kuřáků odhaduje jako důvod smrti nebo invalidity. Nebezpečí kouření tabáku je tak významné, že jde o světově nejzávažnější problém veřejného zdraví, kterému se paradoxně lze do velké míry vyhnout.

Přestat kouřit vyžaduje kuráž, protože to není snadná cesta – ale je to odvážná a rozumná volba. Některé pozitivní změny nastanou rychle, jiné budou pozvolnější, ale všechny tyto změny prospívají vašemu zdraví a celkové prosperitě.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button