Spolupráce

Jak na rychlé zotavení po porodu: Pomůže kolagen

Každá rodina se těší na příchod miminka na svět. Aby také ne. Vždyť děti jsou pro většinu z nás tím pravým smyslem života se vším všudy. Obzvláště pro ženu je těhotenství unikátním procesem, který hodně prožívá. A není se vůbec čemu divit. Velmi náročný je také porod, a to po všech stránkách. Že na při něm trpí nejenom fyzicky, ale dává do něj také veškeré emoce. V neposlední řadě má velký strach, nikoli ale o sebe. V každém případě jde o neskutečně vyčerpávající proces. Mnohé maminky se po jeho absolvování ptají, zdali se jejich tělo vrátí do původního stavu. Zotavení bývá mnohdy opravdu dlouhé. Důležité je při něm především zdraví matky. Čím vším si vlastně ženské tělo musí po porodu projít, než se dostane do správné kondice? To vám prozradíme v následujících řádcích. Nezapomeneme ani na tipy, jak celému procesu hojení lze efektivně pomoct. 

Proces zotavení startuje již v šestinedělí

Největší rány se hojí ihned v šestinedělí, tedy 6 týdnů po samotném porodu. Situace je kompletně úplně jiná. Novopečená maminka si fakticky zvyká na úplně jinou roli a myslí spíše na dítě než sama na sebe. Často ale některé věci mohou překvapit i vícenásobné maminky. Během prvních 6 týdnů v podstatě maminka neví, co všechno ji ještě čeká. Dochází k poměrně prudkým hormonálním změnám. Časté jsou i nepříjemné a mnohdy silné poporodní bolesti. Zapomenout nelze ani na kojení jež může být velmi problematické. Na psychiku velmi zatěžující. Pamatovat by ale žena měla na to, že se jedná o dočasné záležitosti, které časem odezní. Šestinedělí je spjaté s hojením dělohy. K jejímu zavinutí do prvotní velikosti dojde během prvních 10 dnů. Celý regenerační proces se ale ukončí až během 6 až 8 týdnů. Bohužel ještě dochází k poporodnímu krvácení a dalším nepříjemnostem.      

Jak dlouho se bude tělo po porodu zotavovat?

Počítat je zapotřebí s tím, že kompletní proces hojení bude probíhat zřejmě mnohem déle než oněch 6 týdnů. Vědci mnohdy uvádí i dobu trvající kolem 6 měsíců. Vždyť už samotná příprava na porod trvá celých 9 měsíců a mnohdy i delší dobu. Organismus ženy se značně mění, a návrat jeho podoby musí tedy logicky také nějakou tu dobu zabrat. Doba rekonvalescence se také odvíjí od náročnosti daného konkrétního porodu. Jestliže vše probíhá hladce, může být zotavení doslova expresní. Těžké porody, které se neobejdou bez větších ran, se už vyznačují mnohem delší rekonvalescencí. Objevit se mohou mimo jiné i pigmentové skvrny, případně se tělo změní i jinak. Zcela jiné je to také po císařském řezu. Tady také maminka potřebuje velmi dlouhou dobu na kompletní zotavení. Důležité je bezesporu také psychické rozpoložení ženy. To může být různé. Odvíjí se od mnoha faktorů, jimž většinou vévodí hlavně charakter samotného porodu.  

Urychlení hojení ran nemusí být složité

Rán po porodu jsou velmi nepříjemné, nicméně jedná se pouze o jednu stranu mince. Velmi důležité je také mentální rozpoložení ženy. Vždyť přímo po porodu dojde k poměrně prudkým hormonálním změnám, kterými si musí projít. Když se ke všemu přidá ještě nedostatek spánku, nemusí na tom být novopečené maminka zrovna nejlépe. Počítat bohužel musí také s lámavostí vlasů a jejich masivnějším vypadáváním. Zapomenout nelze ani na potíže s nehty a zhoršenou hojivosti jiných ran. Vše se postupně vrátí do normálu včetně zahojení narušení kůže, k němuž mohlo také dojít. Urychlit můžete celý proces za pomocí kolagenu. Tuto důležitou bílkovinu lze doplnit. Jak? To vám určitě prozradíme.

Kolagen jako skvělý pomocník po porodu

Jednu ze základních bílkovin obsažených v lidském těle představuje kolagen. Najdeme jej fakticky ve všech tkáních, a to konkrétně v kůži, šlachách a kostech. Nejvíce se ho nachází v chrupavkách, a to až 70 %. Je tady nesmírně důležitý, jelikož chrupavky se bez něj neobejdou. Pokud chybí, dochází k mikrotrhlinám a následným potížím s pohybovým aparátem, jež mohou být fatální. Kolagen si lidské tělo dokáže velmi dlouhou dobu vytvářet samo. Konkrétně v dostatečném množství až do 25 let věku. Poté už se jeho produkce snižuje a po 40. roku věku už organismus kolagen nevytváří vůbec. To má samozřejmě negativní vliv na vzhled pokožky, kvalitu vlasů či kondici daného člověka. Mimo jiné i proto je také mnohem lepší, když je rodička mladší. Kolagen je možné průběžně doplňovat prostřednictvím stravy. Hodně kolagenu obsahuje například maso, plody moře nebo jiné potraviny. Především u zmiňovaného masa, ale nastává problém s tím, že tělo kolagen hůře vstřebává. Optimální je proto vsadit na doplněk stravy, jenž vám s doplněním kolagenu pomůže.

Kvalitní výživový doplněk jako ideální řešení

Dostat do těla kolagen prostřednictvím doplňku stravy není nijak složité. Po porodu takovéto řešení dokáže urychlit hojení ran a pomůže i s eliminací vypadávání vlasů či s nekvalitními nehty. Důležité je vybrat ten správný kolagen, který je 100% přírodní a vysoce jakostní. Výbornou volbou je Inca Collagen – hydrolyzovaný třísložkový mořský produkt v prášku. Jedná se o ověřený český produkt a na stránkách tohto kolagenu naleznete výborné recenze.

Stačí jej pouze rozpustit ve vodě. Získáte 100% přírodní bílkovinu pocházející z moře. Jeho velkou předností je maximální vstřebatelnost. V prvních měsících po porodu jde o skvělého pomocníka, který uspíší regeneraci a dostane vás opět do formy. Hodit se bude ale i jako součást následné péče, kdy vašemu tělu můžete dále dodávat ten nejkvalitnější kolagen.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button