Spolupráce

Nový trend v podpoře prevence a péče o zdraví? Domácí diagnostika!

Takový přístup však často znamená obrovská zdravotní rizika, a pokud se objeví vážná nemoc, může být její léčba i značně finančně náročná. Novým trendem v péči o zdraví je domácí diagnostika, která podá základní informace o zdravotním stavu rychle, spolehlivě a kdykoli v pohodlí vašeho domova.

Díky domácí diagnostice tak mohou prověřit svůj zdravotní stav i lidé, kteří by si jinak na preventivní prohlídku u lékaře neudělali čas. Kromě teploměrů a tlakoměrů si své místo v domácích lékárničkách hledají také jednorázové diagnostické testy, které dokáží například rozlišit bakteriální a virové onemocnění, zjistit přítomnost bakterie Helicobacter pylori, zvýšení hladiny cholesterolu, koncentraci spermií ve spermatu, alergii, celiakii, borélii z klíštěte, zánět močových cest, nedostatek železa či okultní krvácení do stolice.

„Výhodou domácích testů je především rychlost a spolehlivost. Jejich vyhodnocení se pohybuje v řádech několika minut a provedení je velmi jednoduché, takže jej zvládne opravdu každý. Díky tomu mají lidé možnost včas odhalit případný zdravotní problém a začít jej společně se svým lékařem aktivně řešit,“ říká Jana Hraběová, produktová manažerka společnosti HARTMANN – RICO, která domácí diagnostické testy na trh uvedla.

Které testy Veroval® nabízí?

Název testu Popis testu
Veroval CRP test Rychlý test pro rozlišení virové a bakteriální infekce
Veroval Zjištění alergie Rychlý test ke zjištění alergie na kočičí srst, travní pyly a roztoče
Veroval Nesnášenlivost lepku Rychlý test ke zjištění celiakie
Veroval Borélie z klíštěte Rychlý test ke zjištění borélie z klíštěte
Veroval Zánět močových cest Rychlý test ke zjištění bílých krvinek, nitritů a bílkovin
Veroval Nedostatek železa Rychlý test ke zjištění nízké hladiny železa
Veroval Prevence střevních onemocnění Rychlý test ke zjištění okultního krvácení do stolice
Veroval Prevence žaludečních onemocnění Rychlý test ke zjištění bakterie Helicobacter pylori
Veroval Cholesterol Rychlý test ke stanovení zvýšení hladiny cholesterolu
Veroval Mužská plodnost Rychlý test ke zjištění koncentrace spermií ve spermatu
Veroval Drogy Rychlý test ke zjištění 6 druhů drog v moči
Veroval Chlamýdie Rychlý test ke zjištění nákazy bakterií Chlamydia


Produkty domácí diagnostiky nenahrazují lékařskou péči, ale jsou jejím doplňkem. Proto je pozitivně vnímají i samotní lékaři: „Největším přínosem domácí diagnostiky je posilování role pacienta a jeho přispění k diagnostickému procesu. Typickým příkladem je domácí vyšetřování C-reaktivního proteinu (CRP), které ukazuje na závažnost infekce. Výsledek domácího vyšetření cholesterolu zase může motivovat ke zdravější výživě,“ říká doc. MUDr. Bohumil Seifert, Ph.D., přednosta Ústavu všeobecného lékařství.

Všechny domácí diagnostické testy můžete zakoupit v lékárnách, na eshopu www.lekarnahartmann.cz, nebo aktuálně na www.drmax.cz/veroval naleznete vybrané testy za akční ceny.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button