Spolupráce

Jaké vitamíny vaše vlasy potřebují, aby byly krásné a zdravé?

Touha po krásných vlasech je bezpochyby něčím, co spojuje skoro všechny ženy. Každá si přeje mít krásné, dlouhé a zdravé kadeře, ale jen málokdo toho dosáhne bez kvalitní a správně cílené péče. Vlasová výživa je přitom zcela zásadní a rozhoduje do značné míry o tom, jak kvalitní vaše vlasy budou a jak budou vypadat.

Které vitamíny vlasy potřebují?

Je potřeba si uvědomit, že vlasy jsou tvořeny převážně keratinem. Obsahují však také uhlík, vodík, kyslík, dusík, železo a mnohé další látky. Z toho důvodu je nutné poskytovat jim dostatečný příjem vitamínů, stopových prvků, minerálních látek a proteinů, aby prospívaly a dobře se jim dařilo.

Zcela zásadní jsou v tomto směru vitamíny ze skupiny B. Každý z těchto vitamínů má trochu jinou funkci, ale jedno mají společné – poskytují buňkám energii k růstu a podporují metabolické funkce. Také dovedou zlepšit cirkulaci krve a distribuci živin až k vlasovým kořínkům. Neméně důležitý je vitamín C, který funguje jako silný antioxidant, a také zlepšuje účinnost kolagenu. Důležitou součástí vlasové výživy by také měl být vitamín E, který je také antioxidantem a umí chránit buňky před negativními vlivy UV záření.

Jak získat dostatečné množství vitamínů?

Samozřejmě víme, že vitamíny na vlasy se nachází v ovoci, zelenině i v mnoha dalších potravinách, které během dne sníme. Není ale snadné často pokrýt celkovou potřebu všech vitamínů v dostatečné míře. Proto může být skvělým řešením užívání doplňků stravy, které obsahují vitamíny, stopové prvky a další nezbytné látky nejen pro podporu kvality a růstu vlasů. Vlasová výživa Vitallio v tomto směru nabízí velmi komplexní složení, které poskytuje vašemu tělu všechny potřebné látky, aby vlasy mohly být silné, zdravé a plné života. K tomu je samozřejmě přidat ještě správnou péči ve formě pravidelného zastřihnutí u kadeřníka, používání vhodných produktů a samozřejmě rovněž co nejmenší zátěže ve formě tepelných úprav apod.

Zdroj obrázku: Pixabay

 

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button