Spolupráce

Léčivá síla moře: Vyrazte na zdravotní pobyt do Řecka

Každé jaro vás trápí opuchlé oči a ucpaný nos? Trpíte některou z forem lupénky? Vydejte se k moři na ozdravný pobyt a minimalizujte nepříjemné projevy nemocí, případně předcházejte vzniku novým.

Pozitivní účinky mořského klimatu

Chcete něco udělat pro své zdraví? Pak vyrazte na dovolenou do Řecka. Mořské klima totiž léčí. Tamější vzduch obsahuje výrazně větší počet iontů, které pomáhají okysličovat krev. V mořské vodě pak najdete velké množství minerálů a stopových prvků. Jaké konkrétní dopady bude mít pobyt u moře na vaše zdraví?

  • Volnější dýchání. Vlhký vzduch pročistí vaše dýchací cesty, silné záchvaty kašle vás už proto nebudou strašit ve snech.
  • Sluneční paprsky pozitivně působí na projevy lupénky. Ložiska se vám doslova začnou ztrácet před očima. Blahodárné účinky sluníčka pocítí také jedinci trpící na atopický ekzém či akné.
  • Slaná voda vyživuje pokožku a udržuje její optimální vlhkost. Tím předchází jejímu stárnutí.
  • Koupel v mořské vodě omezuje praskání jemných cévek. Již vzniklé pavoučí žilky sice nevyléčí, vždy je ale dobré předcházet vzniku nových.
  • Slaná voda mírní revmatické projevy. Pokud vás tedy trápí bolesti kloubů, koupelí v moři byste měli strávit velkou část své dovolené.
  • Dobrá nálada dostane zelenou. Pobyt u moře celkově zapůsobí na vaši duševní pohodu. Vypadnete z ubíjejícího stereotypu, nebudete muset řešit stresující záležitosti či pracovní resty.

Pro co nejvýraznější účinky pobytu u moře vám doporučujeme na místě strávit alespoň 12 dní. Pochopitelně platí, že čím delší pobyt, tím lépe.

Nejlepší místa v Řecku pro zdravotní pobyt u moře

Každý pobyt u moře je prospěšný. Najdete ale místa, která toho pro vaše zdraví mohou udělat ještě víc než jiná. Byl by proto hřích je nenavštívit.

Na ostrově Zakynthos zavítejte do letoviska Alikes. Na místě si vychutnáte koupel v unikátních bahenních bazénech. Zdejší bahno plné síry má stejné léčivé účinky jako voda z proslulého Mrtvého moře. Vaši pokožku tedy vyhladí a omladí, navíc zlepšuje gynekologická onemocnění a léčí záněty pohybového aparátu.

Minout byste neměli ani Kefalonii, konkrétně pak pláž Xi. Ta je pokrytá do cihlova zbarveným pískem, který má příznivé účinky na pokožku. Mírní projevy kožních onemocnění a pleť příjemně vypíná a omlazuje. 

Za zmínku stojí také termální prameny Eftalou vyvěrající nedaleko letoviska Molyvos na ostrově Lesbos. Na místě si dokonale odpočinete v bazénku, nad kterým se klene historická střecha s efektními průduchy pro sluneční paprsky. Teplota zdejší vody se pohybuje mezi 43 až 46,5 °C a léčí revmatismus, artritidu i lupénku.

Zdroj náhledového obrázku: pexels.com

Podobné články

Back to top button