Spolupráce

Bolí vás pohyb? Možná vám chybí kolagen

Opotřebované chrupavky, bolavé klouby a namožené svaly jsou problémem, který se z věkem zhoršuje i proto, že nám ubývá kolagen, jedna z nejdůležitějších stavebních bílkovin v lidském těle. Produkce kolagenu s věkem přirozeně klesá, dobrá zpráva ale je, že ho můžeme do těla doplnit a díky tomu se pohybovat opět s radostí a lehkostí. Ptáte se, s čím vším vám může kolagen pomoci? 

Kdo maže, ten jede!

V první řadě je kolagen zásadní pro pohybový aparát. V první řadě proto, že zde se jeho nedostatek projevuje bolestí a problémy, které mohou vážně narušit kvalitu života. Kolagen totiž chrání kosti a svaly před opotřebením, klouby jsou díky kolagenu pružné a elastické, chrupavky jsou vyživené a okolní tkáně jako jsou vazy a šlachy jsou pevné a silné. Pevnost a pružnost – to jsou dvě hlavní vlastnosti, které kolagen v pohybovém aparátu zajišťuje. Právě díky kolagenu jsou klouby krásně pohyblivé, nikde nic nedře a neskřípe. Kolagen hydratuje chrupavky a v tkáních celého těla funguje jako jakési lepidlo, které drží tkáně pěkně pohromadě. 

Aktivně sportujete? Kolagen vám pomůže udržet se ve formě

Pokud pravidelně cvičíte a chcete se vyvarovat zranění, je pro vás kolagen tou správnou volbou. Kolagen pomáhá svalům regenerovat po náročném cvičení, snadněji si díky němu odpočinete a můžete dříve pokračovat v tréninku. Při sportu dochází často k nerovnoměrnému zatížení pohybového aparátu, i s tím vám ale kolagen vypomůže, jelikož chrání klouby a chrupavky před opotřebením a přetížením. Kolagen je navíc kvalitní bílkovina a tudíž pomáhá s budováním svalů a mezi jeho superschopnosti patří také zvyšování elasticity kůže, díky čemuž jde o vhodný doplněk pokud cvičíte s cílem zhubnout a vyformovat si postavu. Nepočítejte ale s tím, že za vás kolagen udělá všechnu práci. Na vás je odmakat si tréninik, kolagen vás jako šedá eminence podrží ze zákulisí a pomůže vám dostat se k vytouženému cíli.

Kolagen jako ochrana před degenerativními procesy

Kolagen pomáhá s regenerací po sportovní aktivitě, ale mimo to také pomáhá předejít degenerativním onemocněním kloubů a kostí. S přibývajícím věkem přicházejí různé bolesti kloubů, snižuje se pohyblivost a pružnost těla a pohyb začíná být problematický. Kolagen funguje pro pohybový aparát jako jedinečná vzpruha. Jde o vhodný doplněk při začínající artritidě a dalších degenerativních onemocněních. S věkem stoupá riziko úrazů, za což může také přirozený úbytek kolagenu. Hydrolyzovaný Zeen Collagen je pro tělo skvěle vstřebatelný a udrží vás déle ve formě! 

Zeen Kolagen a jeho účinky na pohybový aparát

Zeen Collagen na trhu s výživovými doplňky vyniká tím, že jde o bioaktivní produkt, který tělo dokáže velice dobře zpracovat. Zeen Collagen zachovává přirozenou strukturu kolagenu, která je identická kolagenu lidského těla. Kolagen je v práškové podobě, rozpustný ve vodě a jsou zde obsaženy molekuly všech tří základních typů kolagenu (kolagen I.,II., a III.). Mimo to získáte v rámci užívání zlatého Zeen Collagenu denní dávku zinku, kyseliny hyaluronové a vitamínu C o které je hydrolyzovaný kolagenový prášek obohacen. Vitamín C je zásadní pro plné vstřebání kolagenu, kyselina hyaluronová hydratuje pokožku a zvyšuje elasticitu kloubů a zinek přispívá k udržení zdravých tkání.

Kolagen je elixír mládí nejen pro klouby a kosti

Kolagen je velmi důležitý také pro mladistvou pleť, zdravé vlasy a nehty a zvyšuje přirozenou obranyschopnost organismu. 

S přibývajícím věkem produkce kolagenu přirozeně klesá a s tím se začínají objevovat první známky stárnutí. Okolo 25. roku se tvorba kolagenu zastavuje a pak jede tělo jen tzv. “na rezervy”. Zeen Kolagen je proto vlastně takový elixír mládí, který tělu doplní chybějící dávku kolagenu a tím oddálí problémy s bolestivými klouby, zpomalí tvorbu vrásek, dodá pokožce potřebnou hydrataci a zpevní a zocelí strukturu vlasů a nehtů.

Vysoce účinné produkty Zeen Collagen můžete sehnat v porodejnách DM drogerie a nebo na eshopu https://www.zeenworld.com/sk/produkty/kolagen/

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button