Spolupráce

Hledáte levného a spolehlivého dodavatele zlata?

Zlato je jedním z nejlepších investičních produktů. Pokud i vy stále hledáte ideální možnost, jak uložit své úspory, aby je neužírala inflace, pak je právě prodejce zlata zlatemince.cz ideální volbou.

Kamennou prodejnu můžete navštívit v budově Obecního domu v Praze, ve druhém patře. To znamená, že je potřeba vejít služebním vchodem hned vedle výlohy Blanky Matragi a pokračovat výtahem do druhého patra. Zde už se vás ujmou zkušení pracovníci, kteří vám rádi poradí s výběrem. Podobnou prodejnu je pak možné najít také v Brně, konkrétně v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Tento prodejce se pyšní především nízkými cenami a vysokým stavem skladových zásob. To znamená zejména to, že nakupovat u něj mohou i začínající investoři, kteří si nemohou dovolit investovat horentní sumy. Jde nicméně o velmi bezpečné uložení peněz, které má potenciál se v časem zhodnocovat. Ceny nabízí skutečně bezkonkurenční – o tom se sami přesvědčte na stránce investiční zlato. Ceník v eurech pak najdete na stránce investičné zlato. To, že je tento prodejce skutečnou hvězdou na trhu, potvrzuje také prestižní umístění na špičce loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott&Rose).

Cena zlata láme rekordy

Sledujete, jak se v posledních měsících vyvíjí cena zlata? I když možná nejste aktivními investory, jistě vám neuniklo, v jakých souvislostech se o zlatu hovoří. Zlato se totiž v posledních týdnech vyšplhalo na svá historická maxima. Běžného člověka by tedy napadlo, že nyní asi není ideální doba na nákup, ale opak je pravdou. U zlata nemá cenu čekat na propad a spekulovat s vývojem cen. Jedná se totiž o střednědobou až dlouhodobou investici – tedy v horizontu deseti, patnácti, dvaceti či více let. Snažit se tedy o nějaké časování trhu a čekání na dobrou příležitost tedy v podstatě nedává smysl. Z hlediska dekád opravdu nejsou důležité výkyvy v rámci týdnů či měsíců. Navíc ani ti nejlepší investoři obvykle nedokážou trh odhadnout tak, aby na tom ve výsledku skutečně vydělali.

Přesto je jedno jasné – a potvrzují to i různí finanční analytici. Dá se očekávat, že v následujících letech a desetiletích bude cena zlata znovu stoupat a překoná klidně i několikanásobně svou dosavadní hodnotu. Proč? Důvod je zřejmý – zdroje zlata jsou omezené a dřív nebo později se zcela vyčerpají. Když k tomu připočtete stále rostoucí poptávku, protože zlato se hojně využívá také v průmyslu, elektronice či zdravotnictví, je jasné, že zlato prostě o svou výsadní pozici na trhu nepřijde.

Jaké zlato nakupovat?

Při výběru dbejte na kvalitu, cenu i bezpečí. Nenechte se oklamat některými nepoctivými obchodníky. Mnozí vám například budou tvrdit, že nabízí ryze české slitky, ve skutečnosti však žádná česká mincovna nevyrábí vlastní zlaté slitky ani mince. U nás se nejvíce prodává zlato ze švýcarských rafinérií. Doporučujeme zaměřit se ryze na fyzické slitky. Je to daleko jistější a bezpečnější cesta než virtuální držení zlata, akcie zlatých firem či nevýhodné bankovní spoření do zlata. Mít fyzické zlato představuje jednoznačnou výhodu ve chvíli, kdy by například přestaly fungovat bankovní instituce nebo došlo k masivnímu blackoutu. Je snadno přenosné a kdekoliv na světě velmi lehce zpeněžitelné. Je jednoduše faktem, že zlato přináší řadu výhod, o nichž si konkurenční investice mohou nechat zdát. V ekonomických krizích se projeví jeho síla a z dlouhodobého hlediska je jistotou, kterou u jiných investičních možností nenajdete. Se správně zvoleným obchodníkem se můžete zajistit na mnoho let dopředu a využít sílu drahých kovů, která přetrvá staletí.

Zdroj foto: Fabrizio Argonauta | Dreamstime.com

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button