Spolupráce

Kde v zimě načerpat energii? Vyrazte do lázní

Neláká vás zimní dovolená na horách? Zimní sporty vám nic neříkají a raději si přes zimu užíváte klid, pohodu a relax? Zapomeňte na typické dovolenkové destinace a pro letošní zimní dovolenou namísto toho vyrazte do lázní. Zima v lázních je kouzelná a nabízí úžasnou příležitost načerpat sílu a energii. Zkuste ale letos něco trochu netradičního a vyberte si lázně v Polsku. Nemají možná takový věhlas jako české lázně, ale služby jsou zde na vysoké úrovni a rozhodně nebudete litovat.

Świeradów-Zdrój

Toto magické městečko uprostřed polské strany Jizerských láká na božský klid, ale i jedinečnou architekturu. Jde o malá lázeňský komplex, jehož dominantou je lázeňský park a lázeňský dům, který je s dalšími lázeňskými budovami propojen dlouhou kolonádou. I v zimě je to ideální místo pro relaxační procházky, ale užít si zde můžete i různorodé kulturní akce. Historie lázeňství zde sahá až do 17. století a dnes je to místo, kde uniknete každodenním starostem a můžete na své tělo nechat působit místní léčivé prameny. Lázně Świeradów-Zdrój nabízí i řadu možností k výletům, zajímavý je například Sky Walk – stezka korunami stromů.

Kudowa-Zdrój

Lázně Kudowa-Zdrój najdete na polské straně Kladského pomezí a jsou velmi oblíbené jak mezi Poláky, tak také mezi přeshraničními turisty. Lákají na léčebné procedury, ale také jedinečnou lázeňskou architekturu, výborné restaurace, kavárny a obchůdky. I zimní pobyt v lázních zde má své kouzlo a nabízí jedinečnou příležitost užít si relax a dát odpočinout svému tělu i mysli. Jen kousíček o lázeňského města se nachází známá kostnice obyvatel, kteří zde zahynuli během epidemií či válek. Navštívit můžete také příjemnou vesničku Pstražna se skanzenem lidové kultury, a dokonce zde najdete cyklostezku pojmenovanou po Tomáši Garrigue Masarykovi. Ještě váháte? Rezervujte si svůj lázeňský pobyt ještě dnes, ať se máte v zimě na co těšit!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button