Spolupráce

Slunce a vedro? Vyřeší to kvalitní předokenní rolety

Letní slunce umí doma pěkně potrápit. Právě venkovní rolety mohou představovat jednu z nejefektivnějších metod stínění. Jak je vybrat a proč se hodí i pro vaše okna?

Letní slunce umí doma pěkně potrápit. Právě venkovní rolety mohou představovat jednu z nejefektivnějších metod stínění. Jak je vybrat a proč se hodí i pro vaše okna?

Předokenní rolety se většinou skládají z roletového pancíře, který je tvořen hliníkovými lamelami. Je možné je snadno ovládat ručně navijákem nebo klikou s převodovkou. Také však existují elektrifikované systémy, díky čemuž lze rolety regulovat také pomocí ovladače či vypínače. Jedná se jednoznačně o nejefektivnější systém stínění i tepelné izolace, který dnešní trh nabízí.

Proč zvolit předokenní rolety

Především mají všestranné a celoroční využití. V létě vás ochrání proti slunci, v zimě pak fungují jako tepelná izolace. Mohou tedy zajistit mimo jiné i velmi značnou úsporu nákladů za klimatizaci nebo vytápění. Navíc lze pomocí nich také zvýšit bezpečnost vaší domácnosti a snížit celkový hluk, který proniká k vám z ulice.

Ochrana proti vnějším vlivům

Venkovní rolety také prodlužují životnost oken. Pokud si je pořídíte na dřevěná nebo plastová okna, zabráníte jejich poškození prostřednictvím povětrnostních vlivů. Chrání je proti větru, dešti, sněhu i UV záření, které například způsobuje blednutí barev. Perfektní využití najdou také v případě střešních oken. Navíc se dnes dají velmi snadno napojit na systém chytré domácnosti a můžete klidně i na dálku ovládat rolety z práce, abyste doma měli přesně takové nastavení rolet, které se hodí vzhledem k aktuálnímu počasí.

Jednodušší řešení už nenajdete

Venkovní rolety nemusíte nutně instalovat přímo při stavbě domu, byť je to samozřejmě efektivnější řešení. Lze je poměrně jednoduše nainstalovat i dodatečně. Montáž je možné v tomto případě provést přímo do rámu okna nebo do ostění. Velkou výhodou může být i to, že do předokenních rolet můžete vložit i sítě proti hmyzu a zabít tak doslova dvě mouchy jednou ranou.

Neprůhlednost není na překážku

Mnoha lidem vadí to, že klasické venkovní rolety jsou neprůhledné. I to se dnes dá snadno řešit. Zkuste screenové rolety, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitní a speciální látky, která umí odrážet až 80 % tepelného záření. Tato roleta je plně průhledná, ale přesto zajistí v interiéru příjemný stín i dobrou tepelnou izolaci.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Podobné články

Back to top button