Spolupráce

Chraňte své zdraví i na cestách: dvojice produktů, na něž byste neměli zapomínat

Jak chránit své zdraví i na cestách? Kromě pořádné zásoby léků, které si můžete přibalit do svého zavazadla, by pro vás mělo být samozřejmostí též uzavření cestovního pojištění před odjezdem. Tím bude ochrana vašeho zdraví stoprocentní. Při malých zdravotních potížích vás zachrání vaše lékárnička, při těch větších vaše cestovní pojištění.

Jak si takové pojištění na cesty sjednat, co si zjistit, než ho uzavřete, od čeho se odvíjí jeho cena a proč je výhodné si jej sjednat online? Na všechny tyto otázky vám odpoví následující řádky.

Sjednání cestovního pojištění

Než se pustíte do samotného zařizování pojištění na cesty, kterého se nemusíte vůbec bát, neboť je velmi snadné, využijte srovnávače a kalkulačky pojištění. Srovnání cestovního pojištění a nabídek jednotlivých pojišťoven je skvělou pomůckou, co vám ušetří hromadu času.

Místo toho, abyste si sami na internetu dohledávali ceny jednotlivých nabídek, srovnávač pojištění odvede tuto práci za vás – a to v několikanásobně kratším čase. A kalkulačka vám následně pouze přepočítá cenu přímo pro vás, která se odvíjí od počtu osob, účelu cesty, věku všech účastníků a délky pobytu.

Online sjednání

Jakmile budete mít veškeré nabídky porovnané a rozhodnete se pro tu, která vám nejvíce vyhovuje. Je načase si pojištění sjednat. A proč byste chodili někam na pobočku? Stačí vše zařídit z pohodlí domova s využitím internetu. Dobrá zpráva navíc je, že sjednání online je levnější než sjednání na pobočce.

Jakmile vyplníte veškeré údaje o cestujících, které chcete pojistit, uvidíte finální cenu pojištění, co zaplatíte kartou online – a obratem na e-mail obdržíte jak potvrzení o platbě, tak i samotnou pojistnou smlouvu a kartičky pro každého pojištěnce.

Sbalte si kufry a vyrazte na cesty

Účinnost pojištění začíná v okamžiku, který jste uvedli jako den odjezdu, a končí v den příjezdu. Proto ho můžete bez obav sjednat týdny před cestou nebo třeba i jen pár minut před odjezdem. Záleží, jaký typ člověka jste: buď vše řešíte hezky dopředu a jste připraveni na všechny situace, anebo naopak vše necháváte na poslední chvíli.

Nicméně, jakmile budete mít pojištění sjednané, pojistné smlouvy vytištěné, společně s kartičkou pro každého cestujícího, je načase sbalit cestovní kufry, popadnout je a vyrazit na cesty. A nechceme vám nijak radit, ale s kvalitními kufry a sety se cestuje mnohem lépe než s těmi, které jsou již několik let používané.

Závěrem nám dovolte popřát vám příjemnou dovolenou, strávenou v klidu a pohodě bez obav o vaše zdraví. A ještě naposledy zmiňme, že s příruční lékárničkou a sjednaným cestovním pojištěním při cestách do zahraničí nic nepokazíte, právě naopak. Považujte toto duo za nerozlučnou dvojici, se kterou bude každá cesta bezpečná.

Zdroj obrázku: PAstudio / Shutterstock.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button