Spolupráce

Tipy na zdravá a lahodná jarní smoothies

Jednou z vyhledávaných možností, jak vyčerpanému organismu po dlouhých zimních měsících doplnit energii a potřebné vitaminy, jsou smoothies. Žádanou vzpruhu dokáže dodat ovoce, zelenina, ale i voňavé bylinky nebo superpotraviny v podobě semínek.

Borůvkové a malinové smoothie

Lesní plody jsou plné antioxidantů, které pomáhají zlepšovat lidské zdraví, zmírnit příznaky stárnutí nebo zabraňují střevním onemocněním. Základ bobulí je tvořen vitaminy a minerálními látkami. 

Příprava smoothie je velmi jednoduchá, kromě malin nebo borůvek bude potřeba vyzrálý banán a voda. Případně se dá voda velmi snadno nahradit mlékem nebo kokosovou vodou. Všechny ingredience se rozmixují a na závěr je vhodné sklenku ozdobit větvičkou máty

Při shánění potřebného ovoce je ideální využít akčních nabídek, o kterých informuje akční PENNY leták, případně Lidl leták. 

Detoxikační smoothie

Účinným krokem, jak nastartovat organismus nejen po zimě, je detoxikace. Té se nejlépe docílí kombinací vhodných potravin a dodržováním pitného režimu. Na detoxikační smoothie je potřeba banán, jablko, hroznové víno, kiwi a voda na zalití. Díky vysokému příjmu vlákniny smoothie přispěje k požadované očistě organismu. Doplnit se nápoj dá například meduňkou nebo mátou.

O výhodných možnostech nákupu surovin opět informuje Lidl leták, akční leták PENNY nebo Albert leták. 

Brokolicové dietní smoothie

Pro ty, kteří se nebojí experimentovat a chtějí urychlit svoji cestu za vysněnou postavu, je skvělou volbou dietní smoothie, jehož hlavní ingrediencí je brokolice. Kromě té je potřeba ananas, loupaná konopná semínka a mandlové mléko. Poté se všechny ingredience rozmixují a poté je brokolicové smoothie připravené ke konzumaci. Konopná semínka jsou navíc skvělá v tom, že navozují pocit sytosti, oddálí tak hlad. 

Kdy se požadované ingredience nachází ve slevě, přehledně uvádí Albert leták a leták Lidl. 

Pomerančové smoothie

Pro dodání vitaminu C, který má nezaměnitelný vliv na lidskou imunitu, slouží pomerančové smoothie. Po smíchání pomeranče s mandlovým mlékem a chia semínky vznikne chutná svačina, která díky obsahu chia semínek navodí pocit sytosti. Kdy se dají chia semínka pořídit za výhodnou cenu, prozradí například leták Albert. Obdobně jako mrkev, tak i pomeranč pomáhá se zlepšením zraku.

Ananasové smoothie s konopným semínkem

Zdraví prospěšná semínka, která jsou doslova nabitá blahodárnými látkami, se dají využít i při přípravě ananasového smoothie. K na kousky nakrájenému ananasu se přidá trocha selského jogurtu, kokosové mléko a loupaná konopná semínka. Všechny zmíněné ingredience se rozmixují a následně podávají například k snídani nebo dopolední svačině.

Zdroj náhledového obrázku: Unsplash

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button