Spolupráce

Očistou těla ke zdravějšímu životu

Tělo je vybaveno přirozenými mechanismy čištění těla. Játra a ledviny slouží tomuto účelu, díky kterému jsou spolu s toxiny odstraněny zbytky jídla. Současný životní styl (stres, konzumace potravin s umělými přísadami, dýchání znečištěného vzduchu) však vyžaduje, abychom svému tělu pomohli. Jak to udělat?

Celková detoxikace organismu pomáhá tělu

Celková detoxikace organismu je proces, při kterém bychom měli úplně opustit některá jídla, která jsme každý den konzumovali. Proto je důležité, abyste při detoxikaci založili na konzumaci velkého množství syrové zeleniny, která je bohatá na vitamíny a minerály a má schopnost odstraňovat toxiny z těla.

Existuje mnoho způsobů, jak očistit tělo. Patří mezi ně vhodná, často omezující strava, několikadenní hladovění nebo hydrokolonoterapie, tj. odplavování usazenin z tlustého střeva. Stačí však změnit stravu, vzdát se, alespoň na chvíli, škodlivých produktů, zavést určité produkty do stravy nebo zvýšit jejich množství, abyste zbavili tělo zbytečného balastu. Informace najdete na https://www.detoxikace-organismu.info.

Příznaky potřeby detoxikace

Samotný organismus nám dává vědět, že jíme nezdravé jídlo a že bychom měli podporovat jeho očistu. Nejběžnější příznaky potřeby detoxikace jsou:

  • poruchy trávení: zácpa, plynatost
  • pocit neustálé únavy,
  • podrážděnost,
  • malátnost,
  • nedostatek energie,
  • přibírání na váze,
  • vady krásy: šedá kůže, matné, oslabené vlasy, křehké nehty

Účinná detoxikace organismu

Pokud není naše každodenní strava příliš zdravá a žijeme ve spěchu, měli byste zvážit provedení detoxikace organismu. Znečištění těla je často doprovázeno zažívacími potížemi, jako jsou potíže s defekací, zácpa, plynatost, stejně jako nevolnost, zvracení nebo přírůstek hmotnosti. Účinná detoxikace organismu se doporučuje těm, kteří bojují s neustálou únavou, podrážděností a špatnou náladou. Je také vhodné očistit tělo, když je náš vnější vzhled neuspokojivý – máme šedivou, matnou pleť, dochází ke krepatění a lámání vlasů, nehty se třepí a lámou. Detoxikace těla se doporučuje také lidem, kteří se vzdali závislosti na alkoholu, tabáku nebo drogách.

Detox těla

Detoxikace těla by měla být založena na produktech bohatých na vitamíny a minerály a také na vlákninu, která bobtná v zažívacím traktu, usnadňuje defekaci. Proto byste měli ze stravy vyloučit bílou mouku a výrobky z ní vyrobené (chléb, cukrovinky), bílý cukr, mléčné výrobky (včetně mléka, tvarohu, žlutého sýra, vejce), všechny druhy krupice, červené maso a ovocné šťávy (zejména uměle slazené). Během detoxikace byste se měli také zcela zdržet konzumace alkoholu a kofeinových produktů – kávy, coca coly, energetických nápojů nebo černého čaje. Detox těla vyžaduje také, abyste přestali kouřit protože to způsobuje stahy cév žaludku a v důsledku toho narušuje správné fungování tohoto orgánu. Detoxikace těla tedy vyžaduje trochu vůle a sebezapření.

Jak detoxikovat organismus

Existují různé typy diet, které lze použít k detoxikaci těla. Jedním ze způsobů jak detoxikovat organismus je strava skládající se ze zeleninových šťáv z rukoly, petrželky, mrkve, rajčat, okurek atd. Můžete také připravit ovocné nebo zeleninové šťávy. Při skládání džusů nebo koktejlů se ujistěte, že ovoce, které si vyberete, neobsahuje příliš mnoho cukru. Měli byste se tedy vzdát banánů, manga nebo ananasu. Dalším typem detoxikační stravy je tzv. cereální strava, kde byste měli konzumovat vařená zrna pšenice nebo divoké rýže. Detoxikace těla je možná díky stravě, ale také díky zdravému životnímu stylu. Během čištění byste měli především zajistit správnou hydrataci těla. Tím, že vypijete nejméně 2 litry vody denně.

Zdroj náhledového obrázku: Whitepress

Podobné články

Back to top button