Spolupráce

Jak si užít léto s aromaterapií

Esenciální oleje lze úspěšně používat celý rok. V zimě nás zahřejí, na jaře nám zvednou náladu, v létě osvěží a na podzim nás připraví na chladné období a pomohou podpořit imunitu. Je jen potřeba vědět, po jakém éterickém oleji sáhnout, a jak ho používat bezpečně. Přírodní kosmetika s esenciálními oleji pomůže s nejedním letním problémem.

Letní osvěžení

Ať už je horko nebo příjemně pod mrakem, aromaterapie je nám k dispozici i v letních dnech. Psychické vyčerpání z příliš vysoké teploty můžete hravě zahnat pomocí aromalampy nebo difuzéru. Citrusové osvěžení je to pravé pro poklidný letní večer. Citrusové esenciální oleje můžete míchat do směsí společně, přidat do nich některé ze vzácných dřev (santal, amyris, ho-sho), pryskyřic (elemi, kadidlo) nebo levanduli lékařskou. Citrusy jsou vhodné i do domácností s menšími dětmi. Vzácná dřeva a pryskyřice pak podle druhu od šesti až deseti let věku dítěte. Mezi nejznámější éterické oleje vyráběné v Česku jistě patří ty od značky Nobilis Tilia. V jejich nabídce najdete široké množství esencí, na nejrůznější zdravotní i emoční neduhy.

Éterické oleje mají širokou škálu použití 

Proti otravnému hmyzu

Komáři, klíšťata, různé mušky a další nezvaná havěť nám dokáže pěkně znepříjemnit venkovní pobyt. Použijete-li do aromalampy 2 kapky esence citronové trávy, citronely anebo, pokud máte menší děti od tří do desíti let, přidejte levanduli lékařskou. Uvidíte, že se vám podaří přítomnost hmyzu eliminovat. Levandule má v oblasti aromaterapie i přírodní kosmetiky opravdu významné místo. Ale pracujte s ní opatrně, máte-li nízký tlak. Pokud jste již byli hmyzem atakováni, levandule lékařská a také tea tree pomohou zklidnit bolestivé místo po vpichu. Lze je v nutných případech aplikovat bez ředění, ale u dětí a velmi citlivých osob se doporučuje zředit kapku až dvě v kávové lžičce nosného oleje. 

Do kosmetiky?

Domácí přírodní kosmetika je skvělá věc. A léto nás vybízí k tomu, abychom míchali co nejsvěžejší parfémy i pěstící produkty. Ti, kteří do dnešního dne brali esenciální oleje jako pouhé vůně, by měli mít na paměti, že je potřeba hlídat jejich fototoxicitu (citlivost na světlo). Po použití přípravků s obsahem fototoxických olejů (citrusy, esenciální oleje z rostlin, patřící do čeledi miříkovitých, kde najdeme například mrkvové semeno, kmín, anděliku a další), nejsou vhodné do letních kosmetických výrobků. Po jejich použití totiž nesmíte vystavovat kůži přímému slunečnímu záření. Chcete-li si vyrobit letní parfém a přidat do něho citrusy, sáhněte po těch, které jsou zbavené furokumarinů, látek, způsobujících fototoxicitu. Nechce-li se vám přemýšlet, po jakých esenciálních olejích sáhnout, řešením je již hotová bio kosmetika. Pro ty, kteří chtějí podpořit lokální produkci, je jasnou volbou již zmíněná Nobilis Tilia. Česká aromaterapeutická firma s mnohaletými zkušenostmi a kvalitní přírodní kosmetikou, nabízející uživateli dostatečný komfort za rozumnou cenu. Výrobky Nobilis Tilia se navíc honosí českým bio certifikátem, takže si můžete být jisti, že investujete do projektu, který bere vážně potřeby svých zákazníků i přírody. 

Zahradu, kde se vyrábí esence i bio kosmetika Nobilis Tilia, můžete navštívit v Českém Švýcarsku

Štítky

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button