Spolupráce

Poradíme vám, jak správně impregnovat boty

Chtěli byste, aby vaše boty vypadaly co nejdéle jako nové? A impregnovali jste je? Ne? Tak pak děláte velkou chybu. Díky správné péči nejen, že prodloužíte životnost svým botám, navíc udržíte své nohy v suchu. Každá obuv však vyžaduje něco zcela nového. Pojďme se spolu podívat na to, jak to udělat správně.

Péče o boty

Možná jste to dosud neřešili, protože jste to pokládali za zbytečné. Omyl je pravdou. Správnou péčí totiž prodloužíte vaší obuvi životnost io několik sezón. Cestou k úspěchu je právě impregnace, kterou oceníte nejen během deštivého dne, ale i při lehké procházce ranní rosou. To však není všechno. Díky impregnaci zabráníte i pronikání nečistot do struktury materiálu boty což zaručí, že bota bude déle vypadat jako kdyby jste si ji právě koupili.

Na impregnaci se nejčastěji používá sprej, roztok, krém nebo tuk a to vše v závislosti na materiálu, ze kterého je obuv vyrobena. Před samotnou impregnací je však třeba obuv pořádně vyčistit a následně vysušit. Pojďme se spolu podívat, který typ používáme na jednotlivé materiály.

Jako impregnovat voskem, tukem, krémem či sprejem

Asi nejjednodušší způsob impregnace je ta formou spreje. Boty před aplikací musíte důkladně vyčistit a nechat vyschnout. Na takto vyčištěnou obuv následně nastříkáte impregnační sprej rovnoměrně na celý povrch asi z 20 cm vzdálenosti. Pro lepší efekt je nezbytné proces d – 3x opakovat. Jen upozorňujeme, že sprej aplikujte při otevřeném okně.

Pokud máte doma kožené boty, vsaďte na impregnaci voskem, krémem nebo tukem. Při těch textilních tento způsob rozhodně nepoužívejte, mohlo by to totiž poškodit jejich vzhled. Vosk nebo tuk jen jednoduše vetřete a následně zaleštit do očištěných a usušených bot.

Náš tip: Chcete při nákupu impregnačního prostředku něco ušetřit? Tak pak vsaďte na Deichmann slevový kód a kupte si ho výhodnější. Potěšit vás může i Bibloo sleva.

Máte doma semišové boty ale máte strach je nosit? Díky správné impregnací to vůbec nemusí být problém. Zvolte si správný impregnační prostředek na semiš a vzhůru do toho. Pozor, protože jde o trochu citlivější materiál, je nezbytné, abyste boty impregnovali vždy před jejich použitím, a tedy i několikrát za sezónu.

Jak často impregnovat

Víte, jak často byste měli impregnovat? Odpověď je prostá, vždy podle potřeby. Pokud se plánujete pohybovat po vlhčím prostředí, impregnaci aplikujte i několikrát do týdne, vpřípadě toho suššího stačí o něco méně.

Podobné články

Back to top button