Spolupráce

Jak snadno a rychle připravit smoothie pro povánoční detoxikaci organismu

Po vánočních svátcích a oslavách příchodu nového roku se většina lidí necítí fyzicky úplně nejlépe. Na vině jsou přemíra jídla a alkoholu, nedostatek pohybu a celkově nezdravý životní styl, ke kterému se dá snadno během svátků sklouznout.

Návrat do běžného režimu může být náročný, ale existují způsoby, jak si jej usnadnit. Pomoci může třeba i vhodně zvolené detoxikační smoothie, které vám doplní ztracené živiny a představuje skvělou možnost, jak se rychle cítit lépe a vykročit opět na cestu zdravého životního stylu.

Co potřebujete k přípravě smoothie?

Dnes už většina lidí dobře ví, že smoothie je vlastně mixovaná svačinka, která se může skládat z celé řady složek a dohromady tvořit nápoj nabitý energií, živinami i chutí. K jeho přípravě nepotřebujete nic víc než čerstvé suroviny a tyčový mixér. Příprava vám zabere doslova pár minut.

Detoxikační smoothie

Zkuste tento skvělý recept na zelené smoothie plné antioxidantů. Obsahuje vitaminy, enzymy, chlorofyl a minerály. Co budete potřebovat?

  • hrst čerstvého špenátu
  • 1 řapíkatý celer
  • 1 hrnek mraženého manga či ananasu
  • 1/2 zralého avokáda
  • kokosová voda

Vše dejte do mixéru – použít můžete tyčový i stolní mixér a podle potřeby přidejte ke směsi kokosovou vodu, aby směs dosáhla kýžené konzistence. Ihned po důkladném promixování můžete podávat. Na přípravu smoothie se hodí mít doma výkonný mixér jako je Braun MultiQuick 9, který zvládne rychle a snadno zpracovat jakékoliv potraviny. Chutnou a zdravou svačinku tak máte za chvíli na stole.

Doplňte zásobu vitamínů

V zimě se hodí pravidelně doplňovat vitamíny, zejména pak vitamín C, který zásadně posiluje náš imunitní systém a pomáhá nám bránit se nemocem. Zkuste tuto vitamínovou smoothie bombu.

Smíchejte:

  • banán
  • kiwi
  • hrst čerstvého špenátu
  • pomerančová šťáva
  • lžička agáve

Získáte chutný koktej nabitý vitamíny a minerály, který postaví vaše unavené tělo opět na nohy. Hodí se jako prevence nachlazení, ale i jako skvělá léčba, když už na vás něco leze.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button