Spolupráce

Konference LIFMAT 2022 představí novinky na poli telemedicíny – zapojte se i vy

Telemedicína dostala v průběhu pandemie Covidu-19 impuls k dalšímu rozvoji. Propojování zdravého životního stylu a technologií se stalo pro většinu lidí běžnou součástí dne. LIFMAT 2022 teď přichází s dvoudenní interaktivní konferencí, na které budou v Cubex centru na Pankráci představeny nejmodernější telemedicínské projekty. Návštěvníci si mohou vyzkoušet diagnostiku z oční sítnice, exoskelet, který rozpohybuje hendikepované, cvičení ve virtuální realitě a další unikátní technologie.

Po úspěšném loňském ročníku vítá konference pacienty, lékaře, startupy i organizace. Pro doktory, odborníky z řad zdravotníků a zástupce zainteresovaných institucí je určen čtvrtek 8. září. Hlavními tématy jsou diabetologie, obezitologie, kardiologie, psychologie, rehabilitace a sport.

Široká veřejnost může nejzajímavější technologické vychytávky otestovat v pátek 9. září. U jednotlivých stanovišť budou k dispozici specialisté, připraveni zkonzultovat výsledky naměřených hodnot. Vstupenky jsou k zakoupení na GoOut. Více detailů ZDE.

S LIFMAT Passem poznáte své zdraví

Návštěvníci obdrží při příchodu „LIFMAT Pass“, do kterého dostanou u vybraných stánků údaje o výsledcích měření. Vše si mohou prohlédnout také elektronicky přes účet na stránkách LIFMAT 2022

Na konzultace budou k dispozici nutriční terapeuti, instruktoři pohybu i psychologové, kteří poradí, jak s daty pracovat. Zdarma můžete zkonzultovat svůj jídelníček a zapracovat tak na změně k lepšímu.

Zájemci mohou vyzkoušet unikátní bezbolestné vyšetření chronických diagnóz pomocí snímku sítnice, kdy umělá inteligence odhalí za 30 sekund zárodky vážných nemocí.

Odborníci vám pomohou nastavit monitoring vašich zdravotních parametrů. Na místě si můžete vyzkoušet zařízení na měření EKG, tělesného tuku, krevního tlaku, hladiny cukru v krvi, zjistíte složení těla a mnoho dalšího.

Celý den budou probíhat přednášky a workshopy pro pacienty, na kterých se setkáte s moderními technologiemi v léčbě cukrovky nebo obezity.

Program výstavy najdete na https://lifmat.cz/#section-vystava

Exoskelet pomůže ochrnutým zpět na nohy

Společnost Mebster představí inovativní exoskelet pro asistenci chůze určený pro lidi s částečnou nebo úplnou ztrátou funkce dolních končetin. Pacienta takový přístroj postaví na nohy a zásadně zkvalitní průběh léčby.

Dejte si rande s vědci

V pátek zároveň proběhne unikátní projekt „Na minutku s vědci“, organizovaný Středočeským inovačním centrem. Tato forma rychlého dvouminutového seznámení má za cíl navzájem propojovat výzkumné organizace, nemocnice, univerzity, investory, a především studenty hledající uplatnění svého potenciálu.

Výstava a konference je pořádána ve spolupráci s 1. Lékařskou fakultou Univerzity Karlovy, Fakultou biomedicínského inženýrství ČVUT a Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze.

Zdroj náhledového obrázku: Lifmat

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button