Spolupráce

Lupy: Nepřítel, který nebolí

Přišli jste na důležitou společenskou akci pořádně vyšňoření, cítili jste se opravdu perfektně a najednou vše skončilo vinou bílého poprašku ramen a ostatních částí těla? Pokud ano, pak jistě víte, o čem mluvíme. Ano, o lupech. Tento nepříjemný problém trápí velkou část populace. Lze proti lupům efektivně bojovat? Pokud ano, jaké prostředky jsou optimální? Přesně na tyto otázky se pokusíme odpovědět v následujících řádcích s tím, že nezapomeneme ani objasnění jejich vzniku či léčbu.

Proč vznikají lupy?

Odpověď na tuto otázku je stěžejní. Původ lupů není zahalen žádným tajemstvím. Velmi úzce souvisí s vytvářením kožního mazu. Ten je výsledkem produkce naší pokožky v podstatě v dennodenním intervalu. V oblasti hlavy a vlasového porostu umí pokožka vyprodukovat až celkem 4 gramy této látky. Přímo v naší pokožce žije mikroorganismus, kterému slouží maz jako optimální potrava. Při jeho příjmu ale logicky vytváří také vedlejší produkt. Mikroorganismus v podobě houby není nijak škodlivý, nicméně na jeho fungování může reagovat kůže v podobě vzniku obranných látek. Tím jsou samozřejmě lupy. I toto vysvětlení jasně poukazuje na to, proč někteří z nás lupy trpí a jiné nikoliv.

Léčba tkví v neustálé péči

Existuje vůbec nějaké léčba lupů? Pokud si zajdete ke kožnímu lékaři, jistě dostanete nějaká doporučení, nicméně systematická léčba schopná vymýtit tento problém fakticky neexistuje. Bez problémů však lze celou situaci zvládnout s hlavou nahoře. Musíte se v pravidelných intervalech o vlasy a pokožku hlavy jako takovou starat. Tvorba odlupující se kůže může být efektivně minimalizována anebo alespoň na určitý čas zastavena. Mnohdy se problém s lupy bohužel vrací zpět a lidé jsou opět odlupující se pokožkou obtěžováni. Důležité je mimo jiné i dodržování zdravého životního stylu spojeného s konzumací jistých potravin a pravidelným sportováním.

Prostředky proti lupům

Na trhu jich existuje spousta, přičemž jim vévodí pochopitelně nejrůznější šampony. K dispozici jsou v mnoha značkách. Není od věci přečíst si jejich složení a zjistit látky, jež působí právě při eliminaci lupů. Většinou není nezbytné používat šampon každý den. Bohatě stačí umývat si jím hlavu třeba každý třetí den. Zejména šampony obsahující močovinu je vhodné využít pouze ve sníženém intervalu. Jinak existuje i spousta olejů. Ty se aplikují tím způsobem, že je postupně pomalu vmasírujete do pokožky hlavy. Následně v kombinaci se šampony by měly lupy zmizet. Optimální je se poradit se svým dermatologem. S velkou slevou různé přípravku sežene pomocí slevových kódů z Buykers.com.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button