Spolupráce

Zabojujte proti stresu pomocí malování. Podpoříte i kreativitu a empatii

Náš svět je uspěchaný a složitý. Často nevíme, kde nám hlava stojí a může být náročné každodenně se vypořádávat s následky stresu a napětí, které neustále zažíváme. Jak se naučit se těmito emocemi pracovat a efektivně je zvládat? Pomoci může vhodná volba relaxačních aktivit. Mezi ně se dá určitě zařadit i malování, které je velmi uklidňující a pomáhá zapojit jiné oblasti mozku, než které využíváme při běžných činnostech. Není přitom potřeba mít doma drahé výtvarné potřeby, malováním se dá uvolnit i s minimem pomůcek.

Jak malování pomáhá?

Je dobře známé, že různé umělecké činnosti mohou pomáhat redukovat stres a jeho nepříjemné následky. Ne každý se logicky narodí jako malíř, ale to neznamená, že malovat nesmíte. Naopak – i neumělecká díla vám mohou udělat radost a pomoci vám uvolnit se a načerpat nové síly. Velmi oblíbenou možností pro ty, kdo si na samostatné výtvory nevěří, je malování podle čísel, které je poměrně běžné i na různých terapeutických sezeních a skupinách. Tato metoda totiž umožňuje doslova každému namalovat si hezký obraz, a to s i s nulovým talentem a schopnostmi. Stačí jen podle čísel vymalovávat jednotlivá předkreslená políčka a výsledkem bude velmi hezký obraz, kterým si můžete klidně vyzdobit bydlení.

Pomáhá podporovat empatii a zvyšuje kreativitu

Umělecká činnost, zejména pak malování, má také prokazatelné účinky na naše sebevědomí a dovednosti. Ukázalo se například, že i jen hodina soustředěného malování dokáže zvýšit schopnost kritického myšlení a také empatie. Pomáhá tak nejen dospělým, ale třeba i dětem, které bojují s nesoustředěností a roztěkaností. I kvůli tomu je důležité v rámci vzdělávání ponechat hodiny výtvarné výchovy, které dokážou děti rozvíjet zase jiným způsobem. Kreativita a důvěra ve vlastní schopnosti je pak důležitá nejen při studiu, ale také při práci a v každodenním běžném životě.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button