Spolupráce

Léto v lázních: Spojte výlety a kulturu s odpočinkem a dobijte energii

Lázeňské pobyty od pradávna patří k aktivitám, které prospívají tělu i duchu. I když je možná mnoho z nás vnímá jako záležitost pro aktivní penzisty, ve skutečnosti je to ideální dovolená i pro mladé lidi. Ti možná o to více potřebují odpočinek od stresu, povinností a shonu a pohodové lázeňské prostředí jim udělá dobře. Letní pobyt v lázních je ideální volbou, pokud potřebujete nečerpat energii. Ale kam vyrazit? Byť není východní Morava typickým lázeňským regionem, i zde se najdou lázně, které lákají na svou úžasnou atmosféru, ale také kvalitní péči. Které to jsou?

Lázně Luhačovice

Jde o čtvrté největší lázně v Česku, které se pyšní lázeňskou tradicí přesahující 300 let. Jezdí se sem celoročně, a to nejen za léčbou neduhů, ale také za aktivním odpočinkem. Nabízí celou řadu léčivých pramenů, ale jejich charakter je do značné míry dán hlavně velmi specifickou architekturou Dušana Jurkoviče, která je inspirována lidovou architekturou Valašska a Kysuce. Lázně Luhačovice nabízí celou řadu procedur, které zahrnují vodoléčbu i elektroléčbu, ale i různé formy obkladů či masáží. V poslední době se zde také zvláště zaměřují na postcovidovou terapií pomocí speciální modulace laserového záření.

Lázně Leopoldov

Jen kousek od malebných Buchlovic leží tyto malinké lázně. Lázně Leopoldov byly založeny v roce 1805, a to právě na místě, které je obklopené nádhernou chřibskou přírodou, která léčí již sama o sobě. Hlavní léčebnou procedurou jsou koupele v sirnaté vodě, kterým jsou připisovány skutečně skvělé léčebné účinky na celé tělo. Okolí je díky své poloze jako stvořené pro turistiku, a to jak pěší, tak i na kole. Výlet na hrad Buchlov je samozřejmě nutností, ale nedaleko lze navštívit třeba i významné poutní místo Velehrad a mnoho dalšího.

Lázně jsou skvělou volbou pro každého. Nečekejte a rezervujte si svůj letní lázeňský pobyt co nejdříve a užijte si pobyt, který vás dobije energií.

Zdroj náhledové fotografie: Pixabay

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button