Spolupráce

5 výhod arganového oleje

V Maroku je arganový olej po staletí základem kuchyně, nejen díky své jemné a ořechové chuti, ale také široké škále pozitivních účinků na zdraví. Po celém světě se však používá zejména pro kosmetické a lékařské účinky. Jaké?

Arganový olej se vyrábí z jader plodů argánie, jedná se o nejvíce ceněný rostlinný olej na světě. Obsahuje vitaminy A, F, E, karoten, antioxidanty, 80 % esenciálních mastných kyselin. A díky tomu všemu je vhodný pro mnoho aplikací.

1. Je vynikající pro zdraví srdce

Arganový olej obsahuje kyselinu olejovou, již najdete například v avokádu nebo olivovém oleji. Jde o pozitivní látku s dobrým vlivem na zdraví srdce. Arganový olej snižuje riziko srdečních onemocnění i hladinu špatného cholesterolu.

2. Ocení ho diabetikové

Podle některých raných výzkumů má arganový olej schopnost předcházet diabetu, vede ke snížení hladiny cukru v krvi nalačno. Odborníci se domnívají, že je to díky vysokému obsahu antioxidantů.

3. Může bojovat proti rakovině

Provedeny byly i studie, z nichž vyplynulo, že má arganový olej účinky na zpomalování růstu a reprodukce rakovinných buněk. Zkoumal se jeho vliv na rakovinu prostaty, prsu a tlustého střeva.

4. Působí proti stárnutí pleti

Arganový olej je častou složkou kosmetických přípravků pro péči o pleť. A proces stárnutí pleti prý zpomaluje i tehdy, když ho přijímáte vnitřně v potravě. Pokožku příjemně hydratuje, užitečný je zejména pro ženy po menopauze.

5. Vyživuje vlasy

Kromě pokožky lze používat arganový olej na vlasy. Krásně je hydratuje, stačí ho nanést, nechat působit zhruba hodinu a poté smýt, aby se odstranil mastný film.

Pro pozorování účinků byste každopádně vždy měli hledat olej s kvalitním původem. Podívejte se do e-shopu Woldoshop.cz, kde prodávají 100% bio arganový olej v balení z tmavého skla pro ochranu před UV zářením a prodloužení trvanlivosti. Balení je dodáváno s pipetou, olej tedy snadno nanesete na pleť i vlasy, dá se využít také v kuchyni.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button