Spolupráce

Zařiďte si pracovní místo, které bude zdravé a kde se bude pracovat jedna radost

Možná i vy jste se během covidu přesunuli s prací domů a do značné míry na homeoffice pokračujete i nyní. Je jasné, že pracovat věčně u kuchyňského stolu nebo na gauči není ideální. Pak je možná načase zařídit si doma vlastní funkční kancelář nebo alespoň koutek, kde budete mít pro práci ideální podmínky. Stačí si ho správně upravit a zařídit.

Možná se může zdát, že stačí jen obyčejný pracovní stůl, ale to rozhodně není pravda. Neméně důležitý je také dostatek denního světla a čerstvého vzduchu. Pokud se nám podaří vytvořit takové prostředí, budete se při práci cítit dobře a pohodlně a jistě to bude mít zásadní vliv i na vaše pracovní výkony.

Kolik světla je tak akorát?

Je-li to jen trochu možné, umístěte pracovní koutek někam, kde je dostatek přirozeného světla. Rozměry a počet oken určují, jak pohodlně se vám bude pracovat a jak bude nutné využít umělé osvětlení, které nikdy není ideálním řešením. Nejlepší tedy bude, pokud se vám podaří pracovní stůl umístit blízko okna tak, aby světlo rovnoměrně dopadalo na pracovní desku, ale zároveň vás přímo neoslňovalo.

Samozřejmě bude nezbytné pořídit i dodatečné umělé osvětlení. Ideální jsou menší lampičky, které dovedou zdroj světla dobře zacílit. Ujistěte se ale, že nejen kupujete vhodnou lampu, ale také správnou žárovku. Některé modely totiž mohou být pro oči příliš silné nebo svítit nevhodným odstínem, který vás zbytečně dráždí a oslňuje. Zásadní je také správné nasměrování – vyhněte se tomu, abyste si stínili rukou nebo snad tělem, a lampičku umístěte tak, aby se světlo mělo šanci rozptýlit po celé pracovní ploše.

Vyberte si vhodný stůl

Pracovní stůl by měl být perfektně uzpůsobený k tomu, aby se vám na něm dobře psalo. Měl by být variabilní a vhodný také pro umístění PC i dalších těžkých zařízení, třeba tiskárny nebo skeneru. Musí mít také správnou velikost k tomu, aby vás nebolela záda. Kancelářský stůl může mít mnoho provedení, klíčové je především zajistit správnou výšku a velikost. Přitom musíte samozřejmě počítat nejen s tím, co potřebujete vy, ale také, co vám dovolí prostor. Velmi oblíbenou možností jsou dnes polohovací stoly, které umožňují také práci ve stoje.

Ke stolu patří kvalitní židle

Jestliže jste doteď seděli na nějaké staré otáčecí židli nebo nedej bože na té kuchyňské, je načase pořídit si skutečné kancléřské sezení. Vyberte si pohodlnou židli, která se dá výškově snadno nastavit, má vysoký zadní opěrák, je pohodlná a nabízí také efektivní odvětrávání. Nevhodné jsou neprodyšné kožené nebo plastové materiály, na kterých se budete nepříjemně potit. Naopak velmi vhodné mohou být různě síťované povrchy, které efektivně odvádí vlhkost.

Svěží a čistý vzduch po celý den

V dnešní době mají moderní domy velmi pevně utěsněná okna i dveře – a to zejména z úsporných důvodů. To je sice dobře, ale zároveň to zabraňuje efektivnímu větrání a výměně vzduchu. Čím více času trávíme doma, tím více je právě kvalita vzduchu v místnostech klíčová.

Znečištěný vzduch může způsobovat únavu, bolesti hlavy nebo špatné soustředění. Kromě toho se může také zvyšovat prašnost, což dráždí dýchací cesty alergiků a astmatiků. Čistička vzduchu tyto problémy efektivně řeší. Ta by měla mít soustavu účinných filtrů. Pouze tak je zaručeno odstranění maximálního množství škodlivých nečistot, které se zachytávají uvnitř a ven se dostává jen svěží a čistý vzduch. Důležitým parametrem pro správný výběr je samozřejmě velikost místnosti, ve které budete čističku používat. Nechte si poradit přímo v obchodě, abyste vybrali ideální přístroj do vaší domácí kanceláře.

Takto získáte příjemně a efektivně vybavenou kancelář, která vám zaručí pohodlný prostor pro vaši práci.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button