Spolupráce

Jak si ochránit svou kryptoměnu?

Investice do kryptoměn jsou dnes velmi moderní. Lze díky nim vydělávat, ale také platit za běžné produkty či služby na internetu. S vlastnictvím kryptoměn se ale pojí také rizika. Pokud svou kryptoměnu nebudete dostatečně chránit, velmi snadno o ní kvůli hackerům můžete přijít. Ti vyvíjí stále modernější způsoby, jak majitele o jejich kryptoměnu připravit. Jaké jsou tyto způsoby a jak se proti nim bránit?

Přijít o kryptoměnu můžete velmi snadno

Nejpopulárnější a zároveň také nejjednodušší hackerskou technikou je tzv. phishing. Tato metoda vlastně spočívá v tom, že vám hackeři podvrhnou falešnou verzi jinak legitimního a spolehlivého webu, čím vás přimějí k tomu, abyste jim odevzdali vaše přihlašovací údaje. Jak se vůči phishingu bránit?

Před vstupem na jakékoli stránky se musíte ujistit, že se nejedná o podvrh či napodobeninu webu. Potřebné je zejména důkladně zkontrolovat URL adresu webu. V řádku před ní byste také měli vidět zelený zámek a „https://“, podle čehož poznáte SSL certifikát. Důležité je také neklikat na různé podezřelé reklamy nebo bannery, které vám mohou chodit do e-mailové pošty.

Dalším krokem k ochraně vaší kryptoměny je pak kryptoměnová peněženka. Pro uložení kryptoměny byste vždy měli volit takovou peněženku, kde jste vlastníkem soukromých klíčů vy. Proto je vhodná právě kryptopeněženka Mitilena.

Výhody kryptoměnové peněženky Mitilena

Největší výhodou Mitileny je samozřejmě vysoká bezpečnost. Vaše kryptoměna v ní bude v naprostém bezpečí. Váš soukromý klíč budete znát pouze vy, neuvidí ho ani samotní správci Mitileny. Svá hesla i klíče si nezapomeňte zálohovat, ale pro vysokou bezpečnost tak udělejte pouze v papírové formě. Tyto zálohy poté uložte na bezpečné místo a nikdy své přístupové údaje nezálohujte v počítači.

Další výhoda této peněženky plyne z faktu, že u ní disponujete vašim soukromým klíčem. To v praxi znamená, že vlastníkem kryptoměny jste vy. Pokud budete kryptoměnu držet u takových společností, kde soukromým klíčem nedisponujete, de facto nejste ani vlastníky kryptoměny. V případě, že tato společnost pak zkrachuje, o vaše peníze přijdete. Ty poté půjdou na splacení dluhů zkrachovalé společnosti.

Nedávným odstrašujícím příkladem je společnost Celsius Network, která zkrachovala a má dluh ve výši 1,2 miliardy USD. Uživatelé, kteří svou kryptoměnu u této společnosti drželi, o ní také přišli. S kryptopeněženkou Mitilena se vám nikdy nic takového stát nemůže – vlastníkem vašich prostředků budete vždy vy a ty budou navíc v naprostém bezpečí před útoky hackerů.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button