Spolupráce

Naučte se pečovat o suchou a unavenou pleť a zabraňte jejímu stárnutí. Víme, jak na to

Máte neustále pocit suché, napjaté a podrážděné pleti? Pohled do zrcadla vám sděluje, že pleť je povadlá a vypadá unaveně? Pak trpíte tím, co trápí velkou spoustu žen. Suchá pleť je však nejen nepříjemná, ale vyžaduje především správnou a dobře cílenou péči, protože taková pokožka je také daleko náchylnější ke stárnutí a tvorbě vrásek. Jak o ni správně pečovat a zachovat si déle mladistvý a svěží vzhled?

Teplá voda škodí

Kdo by si občas rád nedopřál horkou sprchu či koupel? Sice je to příjemné a uvolňující, ale suché pokožce tím uděláte medvědí službu. Horko ji vysušuje, ale také ji zbavuje přirozeného mazu. Snažte se tedy vyhnout horkým koupelím, ale také na mytí obličeje používejte výhradně vlažnou vodu.

Čistit, ale nevysušit

I suchá pleť se zanáší, a to zejména, pokud žijete ve znečištěném prostředí. Je tedy nutné ji čistit, ale dejte si pozor na běžné produkty z drogerie. Ty totiž běžně obsahují alkohol a jiné vysušující látky, které suché pleti rozhodně neprospívají. Je nezbytné vybrat šetrnou kosmetiku, která obsahuje zejména přírodní složení. Využijte Douglas slevový kód a nakupte si profesionální kosmetiku, která bude o vaši pleť šetrně pečovat.

Ochrana před sluncem i v zimě

Je jasné, že na dovolené bychom bez opalovacího krému ven nevyrazili. Bohužel věštírna lidí si myslí, že v našich zeměpisných šířkách to není potřeba. To je však omyl – působení UVA a UVB zářením vede ke značnému vysoušení pokožky a také jejímu stárnutí. Přípravky s UV filtry byste tedy měli používat nejen v létě, ale po celý rok.

Hydratace zvenku i zevnitř

Na suchou pleť platí jedině pravidelná a důsledná hydratace. Jenže nestačí plácat na sebe krémy a myslet si, že to je dostačující. Základem je také dodržování správného pitného režimu. Ten totiž pomáhá pokožce k tomu, aby si udržela svěžest i elasticitu. Stejně tak je vhodné myslet na doplňky stravy, které dodají vaší pleti potřebné vitamíny a živiny. Díky Lékárna.cz slevový kód je můžete nakoupit ještě výhodněji.

Slevové kupóny, díky kterým ušetříte stovky korun, najdete vždy na portále Vašekupóny.cz. Zjistěte, kde můžete ušetřit, a nakupujte nejen kosmetiku na suchou pleť ještě výhodněji.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button