Spolupráce

Večeře musí být zdravá a vyvážená. S těmito recepty to splníte za minimum času

Dnes už dobře víme, jak je strava důležitá a že jí musíme věnovat náležitou pozornost. Až příliš často se nám ale stává, že přijdeme večer domů hladoví a než bychom se namáhali s vařením, raději si objednáme nějaký fastfood nebo rychle něco zhltneme. To ale není ideální. Zdravá večeře by měla být promyšlená, aby obsahovala všechny důležité živiny a dodala našemu tělu vše potřebné.

Abyste měli zdravou a chutnou večeři, nemusíte v kuchyni trávit hodiny, postačí vám třeba jen deset minut. Říká se, že v jednoduchosti je krása a tady to 100% platí! Vyzkoušejte tyto tipy na rychlou zdravou večeři a pochutnejte si ještě dnes.

Rýže s květákem

Tahle dobrota je velmi lahodná, ale také levná. Stačí uvařit rýži, dát ji na pánvičku a k ní přidat koření, květák a zeleninu, kterou máte rádi. Když přidáte ještě vejce, doplníte jídlo o vydatné bílkoviny a máte hotovo.

Avokádový chleba

S recepty s avokádem se v poslední době roztrhl pytel. Tato chutná surovina je totiž mimořádně výživná, bohatá na vitamíny a dnes už i poměrně snadno dostupná. Nejlepší recepty na avokádo vždy kombinují tento plod s česnekem, smetanovým sýrem a bylinkami. Získáte lahodnou pomazánku, kterou máte hotovou za pár minut. S čerstvým chlebem chutná dokonale.

Cuketové těstoviny

Tváří se jako těstoviny, ale je to ve skutečnosti cuketa. A tato zelenina je nesmírně zdravá, ale také dietní. V podstatě obsahuje zejména vodu a vitamíny. K vytvoření takových špaget se vám bude hodit spiralizátor. Pomocí něj získáte tenké cuketové proužky, které můžete smíchat s pestem z bazalky, olivového oleje a kešu oříšků.

Krémové polévky

V chladnějším počasí vás příjemně zahřeje a zasytí polévka. Nejlépe chutnají husté zeleninové krémy. Je to teplé jídlo, které je ale také plné vitamínů. Zkuste třeba oblíbený tomatový nebo hráškový krém. Obvykle stačí jen zeleninu povařit ve vývaru, rozmixovat a dochutit smetanou a kořením.

Podobné články

Back to top button