Spolupráce

Dejte vale žlutým zubům! Nastává doba pásková…

Nevzhledné žluté zuby trápí mnoho lidí. Přitom je můžete vybělit velmi jednoduše doma za použití bělících pásků. Ty se staly poslední dobou hitem mezi celebritami i obyčejnými lidmi. Proč neoslnit vašeho partnera či kolegy v práci úsměvem, za který by se nestyděly ani filmové hvězdy?

Jak mít bílé zuby? Bez změn to nepůjde

Žluté zuby trápí skutečně mnoho lidí, mladých i starších. Odstín zubů do určité míry ovlivňuje genetika, velký podíl na tom ale má ústní hygiena i náš životní styl. Alkohol, káva, cigarety. To vše negativním způsobem ovlivňuje odstín našich zubů. Pokud toužíte po bílých zubech, je na čase změnit životosprávu. Do začátku ale budete potřebovat silnější kalibr v podobě bělení zubů. Jednou z možností je bělení pomocí bělících pásků.

Bělící pásky Crest šetří čas i peníze

Pokud chcete dosáhnout dlouhodobého a spolehlivého efektu, zkuste zainvestovat do bělících pásků. Jejich cena není závratná a je desetkrát menší než náklady spojené s bělením u zubaře. Navíc můžete zuby bělit v pohodlí svého domova, což je další velké plus. Bělící pásky nalepíte na zuby večer a necháte asi půl hodiny působit. Gel s účinnou látkou se postará o zbytek. Po uplynutí předepsané doby pásky jednoduše sundáte a jdete spát. Tento postup opakujete dalších 10–14 večerů. Takhle jednoduché to je, navíc bez vážnějších vedlejších účinků!

Bělení jen u zubaře

Ano, dlouho bývalo bělení zubů dostupné pouze u dentisty. Takové bělení je ale časově a finančně velmi náročné. Navíc se musíte objednat, domluvit si schůzku, najít místo ve své programu a celkově je to dost těžkopádné. Čištění u zubaře navíc probíhá v cyklech po cca 10–15 minutách, takže se nepříjemná procedura opakuje a opakuje, dokud nejsou zuby vyběleny. Tomu ale lze snadno „utéct“ a cestou mohou být právě bělící pásky na zuby. Ty obsahují stejnou účinnou látku, ale aplikovat je můžete v pohodlí domova.

Bělící pasty a babské rady

Na internetu i v obchodech můžete narazit na zubní pasty s bělícím účinkem. Pasty často slibují prokazatelné vybělení zubů. To je sice možné, ale obsah látek způsobujících bělení zubů je tak malý, že zuby zpravidla vybělíte o cca půl odstín, a to pouze při pravidelném čištění. Avšak, pokud jste podstoupili bělení zubů, rozhodně pastu s bělícím účinkem použijte. Pomůže vám totiž udržet vaše zuby bílé.

Babské rady na bělení zubů

Mnoho lidí hledá „útěchu“ v podobě rychlých a levných babských rad. Některé vám mohou pomoci zuby lehce vybělit (účinek bude jako s bělící zubní pastou), avšak některé vám mohou poškodit zubní sklovinu, což rozhodně nechcete. Mezi ověřené babské rady patří například ústní voda z jablečného octa. Jako mýtus se pak dlouhodobě ukazuje bělení zubů s pomocí aktivního uhlí. Vždy si proto udělejte raději svůj průzkum abyste si své zuby neponičili. 

Zdroj náhledového obrázku: unsplash.com

Podobné články

Back to top button