Spolupráce

Elektrická koloběžka: 7 důvodů, proč ji musíte mít

Koloběžky na každém rohu. Kdo žije ve městě, si určitě všiml nového dopravního prostředku, který brázdí ulicemi. Ať už klasické, nebo elektrické, konkurují mopedům i kolům. Proč byste si běhací kolo (kolo-běžka) měli pořídit? Přinášíme vám 7 pádných důvodů.

1.    Prožene vás hustou dopravou

Ranní a odpolední zácpy ve velkých městech dokážou pěkně polechtat nervy. Nejen auta, ale i tramvaje stojí. A proto se vyplatí elektrická koloběžka, která všude prokličkuje a zároveň plní funkci kabrioletu. Vítr ve vlasech zaručen. 

2.    Nepřispívá výfukovými plyny

Na budoucnosti naší planety by nám mělo záležet. Města jsou primárně pro lidi, ne pro auta. Nikdo nechce vdechovat zbytečně velké množství výfukových plynů. Nebylo by ve městě krásně bez hluku motorů a špinavého ovzduší?

3.    Snadno zaparkujete

Většinu koloběžek je snadné složit a opřít do rohu kanceláře. Díky jejich nízké hmotnosti nebudete mít problém, ani když pracujete v sedmém patře budovy bez výtahu. Ušetříte za pronájem parkovacího místa a neriskujete, že vám vašeho plechového miláčka někdo poškrábe.

4.    Téměř bez údržby

Nenáročnou údržbu ocení každý pohodář. Koloběžku stačí pravidelně nabíjet (nejlépe po každé jízdě) a jednou za čas zkontrolovat sílu brzd, správné nahuštění pneumatik a stav všech šroubků, hadiček a ostatních komponentů.

5.    Ovládání i bez řidičského průkazu

Koloběžkový řidičák nepotřebujete a jízdu na ní si užije opravdu každý. Jelikož koloběžka může jet rychlostí až 25 km/h, je potřeba dodržovat určitá bezpečnostní pravidla a hlavně být ohleduplný k ostatním. A nejlépe uděláte, když si pořídíte stylovou helmu.

6.    Ušetříte čas i peníze

Jak už jsme zmínili, s koloběžkou nestrávíte zbytečné hodiny v zasekané městské dopravě. Dalším úžasným benefitem je levný provoz. Ceny elektřiny šly sice nahoru, ale za jedno nabití koloběžky s dojezdem 10 až 40 kilometrů na jeden zátah zaplatíte 1,50 Kč. A to se vyplatí.

7.    Široký výběr

Jelikož je tento hit na trhu už nějakou dobu, vyrojilo se mnoho výrobců, kteří se předhánějí ve výkonu a designu koloběžek. Vyberte si tu svou pravou – ke koupi koloběžky dostanete zdarma malý pocit svobody ve městě plném lidí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button