Spolupráce

Hořčíkový olej pro efektivní doplnění minerálů

Jak doplnit hořčík? Na výběr máte z několika různých variant. Tou nejčastější jsou nejrůznější kapsle nebo šumivé tablety. Kromě toho je možné hořčík doplňovat i vnějším použitím. Pro tyto účely budete potřebovat hořčíkový olej. Jak funguje a v čem je výjimečný? To se dozvíte v tomto článku.

Doplnění hořčíku

Proč je hořčík důležitý? Podporuje optimální fungování buněk, což je důležité pro správnou regeneraci svalů. Kromě toho má důležitou úlohu pro zdravý nervový systém. Při nedostatku hořčíku je totiž možné pozorovat dlouhodobou únavu, pocit vyčerpání i špatnou náladu. Dalším z projevů chybějícího hořčíku mohou být křeče ve svalech.

Lokální aplikace pro regeneraci svalů

Pro zmírnění těchto obtíží či preventivní doplnění hořčíku do organismu je dobré vybrat ten správný přípravek. Kvalitní hořčíkový olej se aplikuje lokálně. Může tak pomoci pro zmírnění křečí, podpořit svalovou regeneraci a podobně. Hořčíkový olej se tak doporučuje především pro lidi, kteří mají náročnou fyzickou či psychickou práci. Právě tehdy je dostatečné doplňování hořčíku velmi žádoucí.

Aplikace hořčíku ve spreji probíhá velmi jednoduše. Stačí nanést menší množství na dané místo a nechat působit zhruba 15 minut. Následně přebytečný olej setřete. Díky malé velikosti molekul hořčík snadno pronikne do pokožky, kde může začít působit. Vysoká dávka 31 % chloridu hořečnatého zaručuje efektivní doplnění do organismu.

Kvalitní přípravek bez zbytečných aditiv

Kvalitní doplněk může pomoci s efektivním doplněním tohoto minerálu. Vždy si tak vyberte takový hořčíkový olej, který nabízí čisté složení. Kromě samotného hořčíku je ve složení také MCT olej, který funguje jako nosné médium. Pečlivé laboratorní testování pomáhá vytvářet opravdu kvalitní přípravek, jehož použití je vhodné v případě obtíží či jako prevence pro doplnění hořčíku.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button