Spolupráce

Jste ve světě investicí začátečníci? V tom případě si zvolte zlato

Zbohatnout během několika minut můžete několika způsoby. Mezi ty legální patří třeba výhra v loterii nebo dobrý výběr investice. Na rozdíl od loterie, která je vyloženě pouze o štěstí, můžete investici výrazně ovlivnit. A to tím, že si vyberete vhodnou komoditu.

Možností je dnes skutečně velké množství. Pokud patříte v tomto segmentu stále mezi začátečníky, co se teprve rozkoukávají, doporučuje se investovat finance do zlata.

Lepší než spoření

Investování do různých komodit není už dávno záležitostí pouze protřelých bankéřů, ale této činnosti se věnuje i široké spektrum laiků, kteří si prostě chtějí jen trochu přilepšit. Pro takové je poměrně stabilní zlato dobrou možností, jak zhodnotit své úspory. Nechat své peníze jen tak ležet v bance vám nevydělá ani zdaleka tolik, jako výhodný nákup a následný prodej zlata. Nečekejte však výsledky hned.

Na rozdíl od mnoha jiných komodit není zlato vhodné nakoupit a během pár dní zase prodat. Jeho hodnota totiž příliš neposkakuje, takže dělat nějaké unáhlené akce se v tomto případě příliš nevyplácí. Je nezbytné si počkat na příhodnou dobu. A to jak co se nákupu, tak i prodeje týče.

Kdy nakoupit a kdy prodat?

Chcete-li být v maximálním zisku, je dobré zlatostříbro a dalších cenné kovy nakupovat v dobách ekonomického růstu. Tehdy bývají tyto komodity nejlevnější, zlato speciálně. Jakmile přijde krize, začne být o žlutý kov velký zájem, což bude mít za následek zvýšení jeho ceny. V takových chvílích je dobré začít prodávat. Ovšem pozor, zbrklost zde není na místě.

Někdy se může jednat pouze o několikadenní či dokonce hodinové výkyvy, a ty obvykle nejsou pro prodej tak výhodné, jako gradující dlouho trvající krize. Nechcete-li vydělat hned a méně, ale raději byste měli vyšší výnos a můžete si dovolit být trpěliví, raději vyčkávejte. Váš čas přijde.

Formy zlata

Vzhledem k tomu, že zlato není pouze nějakou virtuální komoditou, ale užitečným kovem používaným v mnoha oborech, má samozřejmě i svou fyzickou podobu, obvykle ve formě zlatých cihliček. Jejich nevýhodou však může být docela špatná skladnost, hlavně u těch větších se může jednat o závažnější problém.

V takovém případě můžete místo cihel nakoupit zlaté investiční mince. Ty jsou nejen mnohem skladnější, ale i hezčí. Zatímco cihličky ze zlata se jako dárky příliš nepoužívají, s mincemi je to jiné.

Některé druhy jsou vizuálně velice působivé a nemusí tak fungovat pouze jako výhodná investice, nýbrž i jako pěkná upomínka, kterou si lze bez kousku studu vystavit třeba ve vitríně v obyváku.

Mince jsou často obdařeny i různými nápisy, symboly či portréty slavných. Pražská mincovna například nabízí mimo jiné i mince, na nichž je vyobrazen Karel IV. K dispozici jsou však i jiné slavné osobnosti.

Vlastní nebo bankovní trezor?

Na rozdíl od jiných druhů investic, zlato je potřeba mít někde uschováno. A dobře uschováno. Není zrovna rozumné zahrabávat ho někam do brambor nebo ho zakopat na dvorku. Jediný relevantní způsob, jak se o takovou investici postarat, je ukrýt ji pod zámek, ideálně do trezoru.

Je dobré koupit si nějaký bytelnější model, který něco vydrží a zároveň poskytuje dostatečně velký úložný prostor. Nejde o nic levného, nicméně je to pořád lepší než bědovat nad ukradeným zlatem.

Vhodnou alternativou pak může být využití bankovního trezoru, respektive schránek. Jedná se o dokonale zabezpečený prostor, kam se nikdo nepovolaný nemá šanci dost. Za takový komfort se však platí, a ne málo.

V případě vyšších investicí se takovéto výdaje vyplatí. U menšího množství zlata je přeci jen lepší využít domácí trezor, který pak může sloužit i k uchování jiných cenností.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button