Spolupráce

Preferujete prací gely, kapsle či klasický prášek? Toto Vás možná překvapí

I vy patříte mezi ty, kteří se v pracích prostředcích až tak moc neorientují? Tak potom vás následující článek určitě zaujme. Přestože se v minulosti používaly výlučně sypké prací prášky nebo žlučové mýdlo, doba se změnila a na výběr máme toho mnohem více. Dokonalý výsledek slibuje každý z nich, jak si vybrat ten nejvhodnější?

Druhy pracích prostředků

Všechny současné prací prostředky můžete používat ve všech pračkách a při různých teplotách. Dokonalý výsledek slibují úplně všechny. Jak je potom možné, že výsledný efekt není vždy stejný? Odpověď je prostá. Věc se má tak, že každý typ pracího prostředku vyžaduje zcela jiné podmínky k tomu, aby pracoval co nejefektivněji. Na svědomí ho mají právě některé aktivní látky, které se nacházejí, resp. nenacházejí v tom daném pracím prostředku. Ve výsledku se má věc tak, že každý typ pracího prostředku má nějaké výhody, ale i nevýhody. Pojďme se spolu podívat na to, které to jsou.

Gel na praní 

Prací gely jsou v současnosti mimořádně oblíbené a my se vůbec nedivíme. Mezi jejich nejhlavnější výhody patří právě jejich mimořádně jednoduché dávkování a také obrovská škála vůní, kterými disponují. Další z výhod je i velmi dobrá rozpustnost, což je skvělé, pokud perete při nižších teplotách. Gel na praní se navíc díky své konzistenci dostane i do tkání, důsledkem čehož si hravě poradí i s odolnými skvrnami a mastnotou. Velkou výhodou je nepochybně také výborná cena.

I když mají prací gely nespočet pozitivních stránek, přece jen existuje nějaké to negativum. Nevýhodou je ne až tak velké množství bělících složek, díky čemuž je vhodný právě na praní barevného oblečení.

Náš tip: Sháníte kvalitní prací gel, který si hravě poradí i s těmi nejodolnějšími skvrnami? Tak potom jistě navštivte online drogerii myAustria.cz, kde na vás čeká nejen gel na praní, ale také aviváž či mnohé čistící prostředky přímo z Rakouska a Německa.

Prášek na praní

Sypké prací prášky patřily v minulosti mezi nejvyhledávanější a my se ani nedivíme. Řekněme si upřímně, nic jiného ani neexistovalo. Pravdou je však i to, že jeho plusy dokážou mnozí z nás ocenit i dnes. Mezi jeho největší benefity nepochybně patří například jeho nízká cena, nakolik se tento typ praní označuje za ten, při kterém vám vznikají nejnižší náklady. Je také ideální pro domácnosti, které bojují s tvrdou vodou a jde o tu snad nejlepší alternativu na praní bílého prádla. Obsahuje totiž v sobě bělidla, důsledkem čehož mu nevadí ani odolnější skvrny od vína či kávy.

Abychom byli spravedliví, nemůžeme opomenout ani jeho nevýhody. Některým může vadit jeho nepohodlný způsob dávkování, při kterém musíte být opravdu velmi důslední. V případě, že ho použijete příliš mnoho, může vám na prádle zanechat bílé skvrny. Pokud ho zase naopak přisypete málo, nemusí být výsledek takový, jak jste si představovali. Problematické pro něj mohou být i nižší teploty, resp. praní na nižších teplotách, protože se při nich nemusí dostatečně rozpustit a na prádle může zanechat nevábné skvrny.

Prací kapsle

Na závěr nemůžeme zapomenout ani na kapsle na praní. Jejich hlavní výhodou, jak mnozí správně předpokládáte, je právě jejich pohodlný způsob dávkování a ještě pohodlnější skladování. Každá tobolka v sobě obsahuje potřebné množství gelu, díky čemuž nemůžete udělat krok vedle. Tyto kapsle navíc v sobě najednou ukrývají i mnohé další složky jako například aviváž či změkčovadlo.

Jejich nevýhodou může být například nižší účinnost při praní, což znamená to, že pokud se chystáte vyprat více znečištěné prádlo, nemusí se dostavit výsledek, jaký si přejete. V tom případě byste měli místo jedné, vložit do bubnu dvě kapsle, čímž se celé praní prodraží.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button