Spolupráce

Koronavirus: jak bezpečně nakupovat

Současná situace, kdy všude kolem nás zuří koronavirus, není pro nikoho z nás jednoduchá. Z něčeho však žít musíme, a tak se alespoň občasným nákupem nevyhneme. Víte, jak můžete v tomto období nakupovat opravdu bezpečně?

1. Nakupování v kamenných prodejnách

V průběhu března bylo zavřených množství prodejen a přijata opatření s cílem zpomalit šíření se koronavirus. Pokud jdete nakupovat do kamenné prodejny, měli byste především vědět, že:

• otevřené jsou jen vybrané typy obchodů: potraviny, lékárny, trafiky, oční optiky, leasingové služby, STK a emise, servisy výpočetní techniky, advokátní a notářské kanceláře, klíčové služby, sběrné dvory, metrový textil a galanterie, servisy a prodej kol, zahradnické potřeby, prodejny se stavebninami, instalačním materiálem, prodejny barvy a laky a železářství

• velké nákupní střediska fungují v omezeném režimu, otevřené v nich jsou jen potraviny, drogerie, lékárny a trafiky

• zákazník musí mít při nákupu roušku a rukavice, případně vydezinfikovány ruce – ochranu rukou zajišťuje samotný obchod

• v obchodech jsou povinné rozestupy mezi lidmi

Je samozřejmě možné, že opatření budou v průběhu času ještě měnit nebo doplňovat. Kromě uvedených nařízení máme pro vás ještě několik dalších doporučení při offline nakupování:

• v obchodech nakupujte co možná nejrychleji – doma si připravte nákupní seznam a v obchodě se zbytečně nezdržujte;

• po předání nákupního košíku si vydezinfikujte ruce, umyjte si je i hned, když přijdete z obchodu domů;

• udělejte si jeden větší nákup týdně ve větším obchodě a potraviny denní spotřeby kupujte v malých provozech umístěných ideálně venku (různé malé obchody, stánky a podobně).

Nakupování v osobní karanténě

Pokud musíte zůstat v povinné osobní karanténě, v tom případě byste se měli zdržovat výlučně doma. Poproste tedy o pomoc s nákupem vašich blízkých. Ti by vám měli nechat nákup před dveřmi nebo na jiném určeném místě. Případně můžete využít i službu dovozu potravin do domácnosti.

2. Nakupování online

Pokud vás neláká podstoupit všechna tato opatření, abyste si nakoupili nezbytné věci, máte i jinou možnost – nakupování online. Dnes naštěstí už opravdu nemusíte chodit nikam, aby se potřebné věci dostaly přímo k vám.

V době propuknutí koronavirus lidé nakupují online více především volně prodejné léky, ale například i přípravky na pečení a domácí pekárny. Objednat si však můžete i potraviny či jiné jídlo.

Náš tip: Chcete při online nákupech ušetřit? Neváhejte využít slevové kupóny, které najdete na kupónovém webu Vasekupony.sk. Mcdonalds kupony nebo Bonami slevový kód či CZC slevový kód vždy potěší, no ne?

Nakupování online v osobní karanténě

Pokud jste však v osobní karanténě, určitá omezení se týkají i online nakupování. V případě, že si zboží objednáváte přes internet nebo telefonicky, postupujte následovně:

1. v objednávce uveďte, že jste v karanténě

2. zaplaťte za zboží online

3. s kurýrem si domluvte převzetí zboží tak, aby vám neodevzdal nákup přímo do rukou (například nechá vám zboží před dveřmi nebo si zboží vyberete přímo z auta bez účasti kurýra).

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button