Spolupráce

4 vodní aktivity, které můžete vyzkoušet i v Čechách

Chystáte se během dovolené místo zahraničí objevovat krásy České republiky? Ani u nás se nemusíte nechat ochudit o zábavné vodní radovánky. Přinášíme vám pár typů na aktivity, které vás budou bavit i na klidnějších českých vodách.

1.    Vyzkoušejte paddleboard

Už jste zaregistrovali zvláštní druh surfařů, kteří se prohánějí po našich jezerech a řekách? Prkno už dávno nepatří jen na divoké oceánské vlny. S tzv. paddleboardem si užijete spoustu legrace i u nás.

Na rozdíl od surfování, windsurfingu nebo kitesurfingu se na paddleboardu snadno naučíte jezdit sami bez jakéhokoliv kurzu. Navíc jde o bezpečný sport, který si užijí jak velcí, tak malí milovníci vody.

2.    Klasika na šlapadlech

Nesmrtelná šlapadla jsou pro mnohé aktivitou, která na letní dovolené nesmí chybět. Loďky a náročné pádlování jsou pasé. Na šlapadlech si užijete příjemnou vodní plavbu s minimem námahy. Ať už se vydáte blbnout s bandou kamarádů, nebo na romantickou projížďku při západu slunce, bude to stát za to.

3.    Vzlétněte k oblakům na Flyboardu

Toužíte po troše adrenalinu? Pak si nechte na nohy připevnit přístroj, který vás jako mávnutím proutku vynese až 9 metrů nad vodní hladinu.

Na první pohled se létání na flyboardu může zdát jako naprostá šílenost. Ve skutečnosti je ale ovládání stroje poměrně intuitivní, a tak se s ním rychle naučíte pracovat. Jakmile flyboard ovládnete, nemusíte se bát zamířit i pod hladinu.

4.    Riversurfing

Ano, i v České republice si můžete užít ryze mořskou aktivitu – surfování. Jde o tzv. riversurfing, během kterého sjíždíte umělé vlny na řece. U nás zatím není tento druh sportu tolik rozšířený jako v zahraničí. Několik umělých vln ale přeci jen máme. Jednu najdete u Brandýse nad Labem a druhou v samém centru hlavní metropole. Pro ty méně odvážné tu pořád zůstávají šlapadla nebo paddleboard.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button