Spolupráce

Zdravotní přínosy vířivky, aneb vsaďte na relax

Hydroterapie přináší našemu tělo mnoho zdravotních benefitů. Proč byste měli do vířivky chodit pravidelně i vy? Podívejte se na výhody tohoto příjemného relaxačního výdobytku.

Hydromasážní terapie

Ať už vás přivítá vířivka v Ostravě, nebo se vydáte do místa, kde se nachází privátní vířivka v Praze, vždy máte jistotu dokonalého uvolnění vašeho svalstva. Hydromasáž je zcela nenásilná a nenaruší vaše každodenní nastavení. Jedná se o příjemnou masáž, po které se budete cítit svěží, nikoliv unavení. Ve vodě, která je ideální prostředí pro vaše klouby, naleznete dostatek opory a vztlaku, který pomáhá mírnit tlak na svaly vašeho těla.

Odstraňuje ztuhlost a otoky kloubů

Vířivka dokáže velmi dobře stimulovat krevní i lymfatický oběhový systém. I proto je výborná pro klouby. Hydroterapie je běžnou součástí lázeňských procedur. Teplá voda a vhodná aromata se postarají o to, aby se ztuhlost kloubů a jejich otoky výrazně zmírnily. Pokud vás trápí nějaké kloubní potíže, do vířivky byste měli chodit pravidelně.

Pomáhá v léčbě stresu

Dnešní doba je typická pro své velké požadavky na každého z nás. Musíme se snažit na maximum v práci, v osobním životě, ale také třeba při úklidu domácnosti. Když k tomu přičteme náročné pandemické měsíce, máme kýbl plný stresových situací. Hladinu stresových hormonů v krvi vám přitom dokáže pomoci snížit hydromasážní zážitek. Současně se pobyt ve vířivce stará o to, aby byly vyrovnány funkce našeho vegetativního nervového systému, tedy sympatiku a parasympatiku.

Snižujeme tělesnou hmotnost

Kromě těchto přínosů pomáhá stimulace ve vířivce také k lepšímu prokrvování našeho těla. To je přínosné zejména pro ty z nás, které trápí nějaké to kilo navíc, nebo konkrétně celulitida. Také pokožka je vlivem pohybů vody vystavena napínání, které vede k jejímu prokrvení.

Toto jsou základní zdravotní přínosy pobytu ve vířivce. Samozřejmě platí, že čím častěji si hydromasáže dopřáváme, tím je jejich efekt viditelnější.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button