Spolupráce

Proč doplňovat vitamín D? I vy pravděpodobně trpíte jeho nedostatkem

Vitamín D patří k nejdůležitějším vitamínům, a proto bychom jeho příjem měli pravidelně zajišťovat a kontrolovat, zda je dostatečný. Slouží především na podporu imunity, ale zajištuje také zdravý pohybový aparát a mnoho dalších nezbytných funkcí. Lidské tělo jej dokáže samo vyrobit pouze tehdy, pokud je dostatečně vystaveno slunečnímu záření. To však v našich podmínkách není vždy možné a zároveň to s sebou nese riziko dalších potíží. Víme totiž, že sluneční záření může pokožku poškozovat, a dokonce i zvyšovat riziko rakoviny. Vitamín D3 bychom tedy měli vědomě doplňovat – jak na to?

Zdroje vitamínu D

Nejlepší cestou je samozřejmě zdravý a vyvážený jídelníček. Bohužel neexistuje mnoho potravin, ze kterých můžeme vit D3 spolehlivě získat. Jedná se především o rybí tuk, dále tučné ryby jako třeba losos, makrela nebo tuňák, vaječné žloutky, nebo i mléko. Bohužel ani v těchto potravinách není vitamínu moc, a proto se jako ideální řešení nabízí suplementace pomocí vhodných doplňků stravy.

Jak vybrat vhodný doplněk

V dnešní době je nabídka široká a vitamín D se nabízí v mnoha různých formách. Oblíbenou volbou bývají tablety, ale ty jsou ze své podstaty objemnější a nejsou tak koncentrované jako například olej, kterého často stačí jedna kapka denně. Různé je také dávkování a s tím spojené množství vitamínu, které v jedné dávce dostanete. Ideální je se o konkrétním výběru poradit s lékařem či lékárníkem.

Zkuste účinný olej

Pokud máte obavu, že trpíte nedostatkem vitamínu D, vyplatí se zpočátku vsadit na vyšší dávky, které zajistí rychlé doplnění potřebné dávky vitamínu. Ideální volbou je olej a denní dávka okolo 1.000 I.E. Vyzkoušejte tekutý vitamín D3 Woldo Health, který má vysokou biologickou dostupnost a přispívá k udržení normálních kostí, zubů, svalových funkcí a imunitního systému.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button