Spolupráce

Keto dieta: Ketóza zajistí efektivní ztrátu tuků a udržení svalové hmoty

Slyšeli jste již o tzv. keto dietě či ketóze? Tento způsob stravování je založen na specifickém tělesném stavu, který nastává ve chvíli, kdy vašemu organismu omezíte příjem sacharidů. Ten totiž začíná efektivně pálit tuky, jelikož nemůže brát energii ze sacharidů. Vyzkoušejte tuto dietu také vy. Budete překvapeni, jak brzy se dostaví pozitivní změny.

Keto stravování

Keto dieta je často nazývána také jako proteinová dieta, jelikož je založena na zvýšeném přísunu proteinů a zdravých tuků, ale na sníženém příjmu sacharidů. Díky tomu se váš organismus dostává do stavu tzv. ketózy, tedy do stavu, kdy místo sacharidů začíná pálit tuky a tukové zásoby. Nemůže již brát energii z cukrů, jelikož jich má ve stravě nedostatek.

Jídelníček keto stravy je tak založen především na přísunu potravin bohatých na proteiny, tedy masa, ryb, vajec, ale i ovoce a zeleniny s nízkým obsahem sacharidů, zdravých tuků, olejů či oříšků. Vyhnout byste se však měli obilovinám, cukrům, bramborám, ovoci s vysokým obsahem sacharidů apod.

Jídelníček na míru

Začátky nového způsoby stravování však nemusí být snadné, proto je pro vás skvělou volbou výživový poradce, který vám poradí se sestavením jídelníčku, s tím, jak byste měli svůj dosavadní způsob stravování změnit apod. Sestavit vám může i jídelníček na hubnutí, který vám usnadní cestu za stálým hlídáním vaší stravy. Stačí, když se budete stravování na základě jídelníčku držet, a vaše stravování bude zdravé, vyvážené a podporující hubnutí. Nemusíte se tak neustále stresovat tím, co budete druhý den jíst a vymýšlet vhodné pokrmy. Jídelníček na míru je skvělý řešením, jak efektivně zhubnout a jak s hubnutím začít. Jídelníček je sestaven vždy zkušenými výživovými poradci, navíc z běžně dostupných potravin.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button