Spolupráce

Hledáte kvalitní kosmetiku na léto? Vyzkoušejte toto

Na péči o pokožku v létě nestačí jen kvalitní krém na opalování. Aby dostala všechny živiny, které potřebuje, bude toho třeba mnohem více. Poradíme vám, co všechno byste si měli koupit, na co při výběru přihlížet a také to, jak můžete na nákupech ušetřit.

Péče o pokožku v létě

V létě je pokožka vystavována slunečnímu záření, působení vody i větru. Všechny tyto faktory ji vysušují, a bude proto potřebovat hloubkovou hydrataci. Působení UV záření navíc způsobuje její stárnutí. Při opalování bez potřebné ochrany navíc roste riziko vzniku rakoviny kůže. Na pokožku ovlivňuje dokonce i klimatizace či prach v ovzduší. Jak se tedy o ni správně pečovat, aby zůstala pružná a hebká?

Kvalitní kosmetika na opalování

Pokožka v létě potřebuje především kvalitní krém na opalování. Při jeho výběru se řiďte fototypem vaší pleti. Velmi světlá pleť, kterou mají lidé s fototypem 1, bude vyžadovat nejsilnější ochranu opalovacím krémem s ochranným faktorem 50+. Lidem s vyšším fototypem postačí i nižší ochranný faktor. Úkolem krému na opalování by nemělo být pokožku pouze ochránit, ale zároveň jí dodat i potřebnou výživu. Výrobci kvalitní kosmetiky na léto proto do opalovacích krémů přidávají i potřebné vitamíny, zejména betakaroten, vitamin E či hydratační složku. Nezapomeňte ani na balzám na rty s ochranným faktorem.

Hloubková hydratace

Kvůli nadměrnému vysoušení potřebuje pokožka hloubkovou hydrataci. Bez ní bude napnutá a mohou se na ní vytvářet drobné bílé šupinky. Na ošetření je vhodná kosmetika s obsahem přírodních olejů, aloe vera, kyseliny mléčné nebo kyseliny hyaluronové. Tyto složky udrží v pokožce dostatek vody, a zajistí tak její intenzivní hydrataci.

Důležitou součástí hydratace je také dostatečný pitný režim. V létě, kdy je značná část vody odváděna z organismu pocením, byste měli vypít 2 – 3 litry tekutin denně. Do tohoto množství se nezapočítává káva, která dehydratuje nebo alkoholické nápoje. Kvůli vysokému obsahu cukrů nejsou vhodné ani slazené nápoje. Nejlépe uděláte, když si dopřejete čistou vodu, bylinné čaje, nesycené minerálky, zeleninu a ovoce s vysokým podílem vody.

Čištění pórů

Jelikož se v létě více potíme, dochází k zanášení pórů na pokožce. Vhodné je proto používat dva až třikrát týdně peeling. Vybírejte peeling s jemnými částečkami a přírodním složením.

Vše na jednom místě

Pro nákup kvalitní kosmetiky na léto vám doporučujeme navštívit internetový obchod Notino. Najdete v něm vše potřebné pro péči o pleť i pokožku celého těla, vlasovou kosmetiku, dermatokosmetiky, make-up, vše pro líčení, parfémy a kosmetiku pro děti i mužů. Pokud chcete ušetřit, k dispozici je výhodná Notino sleva na vybrané produkty nebo i na celý nákup.

Kvalita pro vaše tělo

Nejedno euro vám pomůže ušetřit i Sephora sleva. V e-shopu Sephora si vyberete přípravky péče o pleť, vlasy a tělo, parfémy, make-up, pomůcky pro péči o vlasy i tělo a dárkové balení pro každého. Bohatý je také výběr kosmetiky pro muže a oblíbených mini balení kosmetiky pro snadnější balení na dovolené.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button