Spolupráce

Začněte s airsoftem. Akční hra zajistí napětí i sportovní vyžití

Nikdy není pozdě vyzkoušet nějaký nový koníček. Pokud vás vždycky bavily trochu dobrodružnější aktivity, nebojíte se zbraní a není vám cizí ani taktika, pak pro vás bude airsoft ideální volbou. Jak ale s tímto koníčkem začít? Jaké vybavení budete potřebovat a nebude to všechno příliš drahé? Pokud na to půjdete správně, nemusí to být vůbec žádný problém.

Základem každé výbavy je logicky airsoftová zbraň. Pokud máte možnost si před pořízením vlastní zbraně nějakou vyzkoušet a získat představu o tom, co vám vyhovuje, je to vůbec to nejlepší, co můžete udělat. Získáte tak cennou zkušenost, která se vám při výběru vlastní zbraně bude velmi hodit.

Nejlevnější možností jsou manuální pistolky

Tyto zbraně jsou vhodné hlavně pro pistolové arény ke střelbě na krátkou vzdálenost. Jejich výkon bývá totiž nízký a nabíjení je dost pomalé – v konkurenci jiných pistolí určitě neobstojí. Zároveň jsou však snadno cenově dostupné – seženete je již za cenu okolo 500,- Kč. Pokud jste úplný začátečník a nechcete do hry příliš investovat, je to dobrá volba.

Automatické elektrické zbraně

Automatické elektrické zbraně jsou nejspíš nejrozšířenější a těší se největší oblibě. Jejich výhody jsou jasné – nabízí mnohem pohodlnější střelbu a údržbu než u jiných zbraní. Fungují díky akumulátoru, takže není třeba po každém výstřelu zbraň „natahovat“ pro další výstřel. Poskytují tedy vysoký uživatelský komfort, který ocení zejména lidé, kteří to s airsoftem myslí aspoň trochu vážně a chtějí se zlepšovat a posouvat. Mají dostřel okolo 45-50 metrů. Vybírat můžete ze širokého spektra různých zbraní a každý si v této kategorii určitě přijde na své. Cena je zde v rozmezí 2 500,- Kč až 6 000,- Kč. Nabíjení se není třeba bát – trvá pár hodin a rozhodně vám účet za elektřinu nezvýší. V nejhorším případě je řešením lepší dodavatel elektřiny.

Bez střeliva by to logicky nešlo

Doporučujeme používat pouze ověřené a kvalitní střelivo – je to klíčové vzhledem k bezpečnosti. Pokud se airsoft hraje v přírodě, mělo by se dbát na používání bio rozložitelných kuliček. Je totiž jasné, že pokud budete po lese střílet klasické plastové kuličky, není to pro životní prostředí zrovna ideální.

Výstroj na airsoft

Výstroj nemá žádná přesně daná pravidla, je dost individuální a reaguje na potřeby jednotlivých uživatelů. Někteří preferují nošení stylových maskáčů, jiní dbají spíše na ochranu před nepříjemným zásahem kuličky. Ideální je však tmavé oblečení, které má doma snad úplně každý z nás. Samozřejmostí by měly být také dlouhé rukávy a krytá oblast krku a obličeje – zásahy na těchto místech mohou být nejen bolestivé, ale i nebezpečné. Nesmí chybět brýle a pořádné boty.

Místo, aréna, prostor

Najít vhodné místo na hraní airsoftu nemusí být úplně snadné. Je nezbytné zajistit bezpečnost všech účastníků, a především zabránit tomu, aby se do hry nečekaně nezapojil nezvaný návštěvník – ať už v podobě zvířete nebo člověka.

Ve venkovním prostředí je proto nutné zajistit kvalitní oplocení a zabezpečení a také dostatečně viditelně informovat o tom, co v tomto prostoru probíhá. Uvnitř se dá airsoft hrát také – oblíbené jsou staré továrenské haly nebo rozpadající se sklady. Opět je třeba myslet na bezpečnost a také zajistit to, aby prostor poskytoval vhodné podmínky pro strategii, úkryt a podobně. To, co v lese suplují stromy a keře, je potřeba uvnitř vytvořit uměle.

Důrazně nedoporučujeme hrát airsoft na zahradě nebo na pozemku, na který mohou vniknout i cizí lidé. Nehody se stávají opravdu snadno. A i obyčejnou airsoftovou kuličkou se dá velmi lehce ublížit – zejména malému dítěti nebo osobě, která si nijak nekryje obličej.

Zdroj náhledového obrázku: pixabay.com

Podobné články

Back to top button